Cvičení v přírodě

02.10.2018

Sraz před školou bez aktovek, bez učení, ale přesto probíhalo vyučování. Dopoledne plné aktivit na čerstvém vzduchu bylo pro žáky příjemným zpestřením.

I takto může probíhat výuka. Naučili jsme se orientovat v mapě, vyhledávat orientační body, ukázat trasu, kterou jsme prošli. Používali jsme kompas a buzolu, zopakovali jsme si světové strany. Celou cestu jsme pozorovali pomalu se proměňující přírodu, která obléká podzimní kabát. Poznávali jsme zajímavá místa v našem krásném městě.  Naučili jsme se zakládat ohniště a to třemi způsoby – pyramida, pagoda a hranice. Dozvěděli jsme se i o zásadách při rozdělávání ohně v přírodě. Stihli jsme si zahrát různé míčové hry a zaskákat gumu. Ušli jsme celkem 7 km a navázali nová přátelství.

5. D, 5. B

Pozvánka na předvánoční vystoupení žáků naší školy

* pondělí 3.12. od 16 hodin ve Školní ul. rozsvícení vánočního stromu s adventním programem a pohoštěním * středa 12.12. v 17 hodin v Divadle Na Kovárně vánoční vystoupení pěveckého sboru Sedmikráska a hudebně recitační program * čtvrtek 13.12. v 17 hodin v Divadle Na Kovárně vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice a hudebně pohybové vystoupení * Přejeme Vám pěkné zážitky , klidné a spokojené vánoční svátky.

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI POMOCNÉ PRACOVNÍ SÍLY DO ŠKOLNÍ JÍDELNY

na občasnou výpomoc.