Erbenova Kytice a naše vítězství!

16.05.2018

A máme tu další velký úspěch ve výtvarné soutěži. 

U příležitosti májového Květinového dne v Sázavském klášteře byla vyhlášena výtvarná soutěž pro děti na téma: Kytice podle Karla Jaromíra Erbena. Téma, složení poroty i prostředí, kde výsledné práce měly být nakonec vystavené natolik oslovily žižkovské družiny, že se rozhodly  zúčastnit se v kategorii – kolektivy dětí 1. stupně ZŠ. 
Než došlo k samotné realizaci, předcházely v každé družině přípravy, bez kterých by to asi nešlo - seznámit se s osobností K. J. Erbena, s Kyticí a s vybranou baladou. Četli jsme, rozebírali texty, hledali jsme slova, která jsme se snažili do našich prací zakomponovat. A protože technika mohla být libovolná, mohly jsme se „vyřádit“. Děti se do vrhly do tvoření s nadšením a na výsledku to bylo vidět, že je práce bavila. 
A jak se naše dílka líbila odborné porotě?
Za kolektivní práce „Kytice“ pod vedením paní vychovatelky Filipové a za práci „Holoubek“ v režii paní vychovatelky Čivrné jsme získali 1. místo a odměnou dětem bude floristická dílna s mistryní České republiky ve floristice ing. Klárou Franc Vavříkovou. 
Za zpracovanou baladu „Vrba“ získaly děti a paní vychovatelka Ottová speciální cenu spolku Fakt-Um.
 

Pozvánka na předvánoční vystoupení žáků naší školy

* pondělí 3.12. od 16 hodin ve Školní ul. rozsvícení vánočního stromu s adventním programem a pohoštěním * středa 12.12. v 17 hodin v Divadle Na Kovárně vánoční vystoupení pěveckého sboru Sedmikráska a hudebně recitační program * čtvrtek 13.12. v 17 hodin v Divadle Na Kovárně vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice a hudebně pohybové vystoupení * Přejeme Vám pěkné zážitky , klidné a spokojené vánoční svátky.

PŘEDŠKOLÁČEK VE ŠK. ROCE 2018/2019

Více informací o předškoláčkovi zde.

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI ASISTENTA PEDAGOGA a POMOCNÉ PRACOVNÍ SÍLY DO ŠKOLNÍ JÍDELNY

Nástup ihned. Zástup za nepřítomného pracovníka do 31. 1. 2019. Poptáváme občasnou výpomoc do školní jídelny na pozici pomocné síly.