Erbenova Kytice a naše vítězství!

16.05.2018

A máme tu další velký úspěch ve výtvarné soutěži. 

U příležitosti májového Květinového dne v Sázavském klášteře byla vyhlášena výtvarná soutěž pro děti na téma: Kytice podle Karla Jaromíra Erbena. Téma, složení poroty i prostředí, kde výsledné práce měly být nakonec vystavené natolik oslovily žižkovské družiny, že se rozhodly  zúčastnit se v kategorii – kolektivy dětí 1. stupně ZŠ. 
Než došlo k samotné realizaci, předcházely v každé družině přípravy, bez kterých by to asi nešlo - seznámit se s osobností K. J. Erbena, s Kyticí a s vybranou baladou. Četli jsme, rozebírali texty, hledali jsme slova, která jsme se snažili do našich prací zakomponovat. A protože technika mohla být libovolná, mohly jsme se „vyřádit“. Děti se do vrhly do tvoření s nadšením a na výsledku to bylo vidět, že je práce bavila. 
A jak se naše dílka líbila odborné porotě?
Za kolektivní práce „Kytice“ pod vedením paní vychovatelky Filipové a za práci „Holoubek“ v režii paní vychovatelky Čivrné jsme získali 1. místo a odměnou dětem bude floristická dílna s mistryní České republiky ve floristice ing. Klárou Franc Vavříkovou. 
Za zpracovanou baladu „Vrba“ získaly děti a paní vychovatelka Ottová speciální cenu spolku Fakt-Um.
 

UPOZORNĚNÍ POLICIE ČR

na zvýšený výskyt trestné činnosti - vykrádání osobních automobilů před budovami základních a mateřských škol. Nenechávejte si v interiéru vozidla žádné osobní věci (kabelky, peněženky, mobilní telefony, ...). Celé jednání pachatelů je velmi rychlé - pár desítek sekund.

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI SPECIÁLNÍHO PEDAGOGA

pro výuku předmětu speciálně pedagogické péče. S úvazkem ve výši 1 hodina týdně a nástupem od 1. 6. 2018.

ZÁJEZD DO ŠPANĚLSKA PRO ŽÁKY 8. A 9. ROČNÍKŮ

* 25. 5. 2018 - 3. 6. 2018 * cena 7.490,- Kč * doprava LUX BUS * plná penze * hotel Royal Beach **** (pobřeží Costa Brava, letovisko Lloret de Mar)