Erbenova Kytice a naše vítězství!

16.05.2018

A máme tu další velký úspěch ve výtvarné soutěži. 

U příležitosti májového Květinového dne v Sázavském klášteře byla vyhlášena výtvarná soutěž pro děti na téma: Kytice podle Karla Jaromíra Erbena. Téma, složení poroty i prostředí, kde výsledné práce měly být nakonec vystavené natolik oslovily žižkovské družiny, že se rozhodly  zúčastnit se v kategorii – kolektivy dětí 1. stupně ZŠ. 
Než došlo k samotné realizaci, předcházely v každé družině přípravy, bez kterých by to asi nešlo - seznámit se s osobností K. J. Erbena, s Kyticí a s vybranou baladou. Četli jsme, rozebírali texty, hledali jsme slova, která jsme se snažili do našich prací zakomponovat. A protože technika mohla být libovolná, mohly jsme se „vyřádit“. Děti se do vrhly do tvoření s nadšením a na výsledku to bylo vidět, že je práce bavila. 
A jak se naše dílka líbila odborné porotě?
Za kolektivní práce „Kytice“ pod vedením paní vychovatelky Filipové a za práci „Holoubek“ v režii paní vychovatelky Čivrné jsme získali 1. místo a odměnou dětem bude floristická dílna s mistryní České republiky ve floristice ing. Klárou Franc Vavříkovou. 
Za zpracovanou baladu „Vrba“ získaly děti a paní vychovatelka Ottová speciální cenu spolku Fakt-Um.
 

PLÁN NA PRVNÍ DNY ŠKOLNÍ DOCHÁZKY PRO PRVŇÁČKY

Od pondělí 3. září 2018 do pátku 7. září 2018 zkrácené vyučování. Více informací zde. Od pondělí 10. září 2018 vyučování podle rozvrhu.

ÚŘEDNÍ HODINY V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN

Pondělí od 8.00 hodin do 12.00 hodin. Jiné dny po telefonické dohodě na tel: 312 316 900.

ADAPTAČNÍ KURZ PRO ŽÁKY BUDOUCÍCH 6. TŘÍD

Místo konání: Penzion Sport Seletice u Nymburka. Termíny konání: 6. A 10. - 12. 9.; 6. B 12. - 14. 9.; 6. C 19. - 21. 9.; 6. D 17. - 19. 9. Účastnický poplatek: 1.200,- Kč. Více informací zde.