Mc Donald’s Cup

08.06.2017

Poděbrady - okrskové a okresní kolo

Mladší a starší chlapci

Dne 2. 5. 2017 jsme se zúčastnili fotbalového turnaje na okrsku v Poděbradech. Do Poděbrad dorazily celkem 3 školy - ZŠ T. G. M. Poděbrady, Městec Králové, ZŠ Václava Havla Poděbrady. Obě naše družstva vyhrála všechna utkání. Tím jsme postoupili na okresní kolo do Lysé nad Labem, které se uskutečnilo 11. 5. 2017, kde byla celkem další 3 družstva – Milovice, Loučeň, Lysá nad Labem. Mladší se umístili celkově na 2. místě a přesto, že podali skvělý výkon a vyhráli dvě utkání ze třech, nepodařilo se jim bohužel postoupit do krajského kola. Starší chlapci nezaváhali ani zde a bez ztráty kytičky postoupili do krajského kola do Neratovic.

Neratovice – krajské kolo sever – starší chlapci

V Neratovicích 16. 5. 2017 se zúčastnilo celkem 6 týmů ze 6 okresů a ani zde chlapci neztratili ani jeden bod a všechny soupeře porazili minimálně o 2 góly. První zápas jsme hráli proti Mělníku a vyhráli jsme 2:0, byl to asi nejtěžší soupeř společně s týmem z Čáslavi, kterou jsme shodně porazili 2:0, na celkové vítězství si dělali naději hráči z Mladé Boleslavi, ale po našem debaklu 6:1 si museli nechat naděje na další ročník. Poté jsme ještě porazili Brandýs nad Labem 3:0 a Kolín 3:1. Uhráli jsme plný počet bodů a zaslouženě jsme postoupili na republikové kolo do Plzně mezi 16 nejlepších škol v republice.

Plzeň – republikové kolo – starší chlapci

Svátek fotbalu a zároveň největší fotbalová akce za rok 2017 se uskutečnila v Plzni dne 30. – 31. 2017. Byli jsme nalosováni do skupiny s Hradcem Králové, Chrudimí a Děčínem. Ze skupiny jsme postoupili z 2. místa, kdy jsme nejdříve porazily Děčín 6:0, poté jsme prohráli s Hradcem Králové 9:2 a na závěr jsme porazili Chrudim 5:2.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na Plzeň 33, která nad námi vyhrála pouze o gól a to 3:2. Plzeň se dostala až do finále, kde prohrála s Hradcem vysoko 10:1.            Pak nás porazila Praha 4:2 a poslední kolo jsme vyhráli s Táborem na penalty, výsledek byl 3:3.

Celkově jsme se umístili na turnaji 7 ze 16 škol. Porazila nás jen opravdu velká města a sportovní třídy, které slouží jako přípravy pro ligové týmy. Pro naši školu i město je to historický úspěch, který se bude jen těžko překonávat a celý tým si zaslouží ohromnou pochvalu a chlapci mají zážitek na celý život.

Vyzdvihl bych hlavně výkony: Hurych Jiří, Černý Josef, Vokatý Jakub, Kostka Adam, Otta Martin, Kostinek Robert, Coufal Tomáš, Kratěk Václav

Sestava starší: Černý Josef, Vokatý Jakub, Kostinek Robert, Hurych Jiří, Soukup Vojtěch, Kladívko Vítek, Kratěk Václav, Douba Ondřej, Kvapil Štěpán, Kostka Adam, Otta Martin, Pintilie Erik, Coufal Tomáš, Lazar Jan, Sidibe Adam, Vavřička Václav

Sestava mladší: Chlubna Patrik, Pavlík Vojtěch, Bejbl Tomáš, Vokatý Štěpán, Myška Jakub, Souček Matouš, Vančura Lukáš, Pokorný Filip, Kostka Filip, Flieger Tomáš, Sidibe Erik, Vaněrek Jan

Všem zúčastněným děkuji za vzornou reprezentaci. Dále bych chtěl poděkovat individuálně p. Romanu Myškovi – FK Bohemia Poděbrady – trenér mládeže v Poděbradech, který se podílel na vedení mladších chlapců a zároveň nám poskytl dresy pro oba týmy. Dále panu Ing. Václavu Kostkovi, který nám byl nápomocen v Plzni.

Budka Oldřich a Weiszová Jiřina

PLÁN NA PRVNÍ DNY ŠKOLNÍ DOCHÁZKY PRO PRVŇÁČKY

Podrobné informace naleznete zde...

Ohlédnutí za oslavami 80. výročí školy