Návštěva ze záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku ve ŠD č.3 a 4

08.03.2018
Zima pomalu, ale jistě končí a proto jsme si do družiny pozvali Kubu Vaňka ze záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku, aby nám povyprávěl nejen o činnosti jejich dobročinné organizace, ale hlavně přišel se svým tématem ,,Zimní spáči se probouzí“. Celý podzim a zimu jsme se ve ŠD věnovali tématu usínání přírody a její přípravě na zimu, včetně živočichů, kteří ji prožijí v bdělém stavu nebo těm, kteří se na zimu uloží do svého hnízda a odpočívají a spí až do jara. Od Kuby jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí a pikantností ze života zvířat, kteří prošli touto záchrannou stanicí. Nyní už všichni víme, jak se máme zachovat, pokud najdeme zraněného živočicha. Dle výrazu šťastných očí dětí, byla největším dárkem a překvapením prohlídka zachráněných živočichů z bezprostřední blízkosti. Mezi zvířátky, které si děti mohly pohladit byl ježek, netopýr a sova pálená. 
Děti přinesly pro zvířátka i pár dobrůtek, jako jsou piškoty, ovesné vločky a tvrdé pečivo a podpořily tím dobrou věc. 
Tímto chceme ještě jednou poděkovat Kubovi jménem vychovatelek a všech dětí ze ŠD. Děkujeme!
 
Vychovatelky Haltuchová, Trněná
 

 

ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD

V úterý 3. dubna a ve středu 4. dubna 2018 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd. Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 do 17,00 hodin.

ZÁPISOVÉ LÍSTKY

Informace pro rodiče žáků 9. ročníků a 5. ročníků (těch, kteří podávali přihlášku na gymnázia) Zápisové lístky jsou připraveny k vyzvednutí v kanceláři školy, 1. patro č. 14, v týdnu od 12. března 2018 proti podpisu zákonného zástupce.

ZÁJEZD DO ŠPANĚLSKA PRO ŽÁKY 8. A 9. ROČNÍKŮ

* 25. 5. 2018 - 3. 6. 2018 * cena 7.490,- Kč * doprava LUX BUS * plná penze * hotel Royal Beach **** (pobřeží Costa Brava, letovisko Lloret de Mar)