Návštěva ze záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku ve ŠD č.3 a 4

08.03.2018
Zima pomalu, ale jistě končí a proto jsme si do družiny pozvali Kubu Vaňka ze záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku, aby nám povyprávěl nejen o činnosti jejich dobročinné organizace, ale hlavně přišel se svým tématem ,,Zimní spáči se probouzí“. Celý podzim a zimu jsme se ve ŠD věnovali tématu usínání přírody a její přípravě na zimu, včetně živočichů, kteří ji prožijí v bdělém stavu nebo těm, kteří se na zimu uloží do svého hnízda a odpočívají a spí až do jara. Od Kuby jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí a pikantností ze života zvířat, kteří prošli touto záchrannou stanicí. Nyní už všichni víme, jak se máme zachovat, pokud najdeme zraněného živočicha. Dle výrazu šťastných očí dětí, byla největším dárkem a překvapením prohlídka zachráněných živočichů z bezprostřední blízkosti. Mezi zvířátky, které si děti mohly pohladit byl ježek, netopýr a sova pálená. 
Děti přinesly pro zvířátka i pár dobrůtek, jako jsou piškoty, ovesné vločky a tvrdé pečivo a podpořily tím dobrou věc. 
Tímto chceme ještě jednou poděkovat Kubovi jménem vychovatelek a všech dětí ze ŠD. Děkujeme!
 
Vychovatelky Haltuchová, Trněná
 

 

PROHLÍDKA BUDOVY VE ŠKOLNÍ ULICI I BUDOVY V ŽIŽKOVĚ ULICI

Dne 23. října 2018 v době od 8:00 do 15:00 hodin si zájemci z řad veřejnosti mohou prohlédnout obě budovy školy. Návštěvníci uvidí výzdobu školy ke 100. výročí ČSR a také se budou moci seznámit s činností našich žáků ve třídách.

PŘEDŠKOLÁČEK VE ŠK. ROCE 2018/2019

Více informací o předškoláčkovi zde.

ADAPTAČNÍ KURZ PRO ŽÁKY BUDOUCÍCH 6. TŘÍD

Místo konání: Penzion Sport Seletice u Nymburka. Termíny konání: 6. A 10. - 12. 9.; 6. B 12. - 14. 9.; 6. C 19. - 21. 9.; 6. D 17. - 19. 9. Účastnický poplatek: 1.200,- Kč. Více informací zde.