Slovenština – bratrský jazyk

01.11.2018

V rámci stoletých oslav výročí založení republiky se v městské knihovně uskutečnilo vystoupení dětí základních a středních škol ve slovenském jazyce pro veřejnost. Mezi posluchači byl i starosta Poděbrad a zástupce našeho spřáteleného města Piešťany. Z jejich úst si mohli žáci vyslechnout pochvalu, poděkování i obdiv za to, jak se k vystoupení, pro ně již v cizím jazyce, zhostili.

Za naši školu si připravili vystoupení tito žáci:
Klára Kaucká - básnička
Jan Špitálský – úryvek z knihy ve slovenštině
Veronika Zemanová, Lucia Černá a Adéla Krouželová – slovenské vtipy
Kamila Bečvářová – flétna

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci.

Mar.

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

PŘEDVÁNOČNÍ AKCE ŠKOLY

Více z předvánočních akcí si můžete prohlédnout zde. * Setkání bývalých pedagogů a zaměstnanců školy * Rozsvícení vánočního stromu * Školou chodí Mikuláš * Vystoupení pěveckého sboru Sedmikráska a hudebně recitační program * Vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice a hudebně pohybové vystoupení