Soutěž o nejlepší laboranty 2018

21.12.2018

V rámci hodin chemie jsme společně s žáky osmých ročníků prováděli dlouhodobý pokus na téma krystalizace a filtrace. Mladí laboranti poměřovali své dovednosti v přípravě dokonalého nasyceného roztoku o daném složení a v provedení jednotlivých separačních metod. Výsledkem jejich práce byly nádherné krystaly síranu měďnatého pentahydrátu - modré skalice. Všechny produkty práce jednotlivých skupin laborantů prošly očima několika tříd, které jejich provedení obodovaly. Na základě hlasů byly vybrány nejlepší týmy. Nejvyšší počet bodů získal tým Š. Slavík, F. Čermák (8. B), druhý nejvyšší počet bodů získaly 2 skupiny chemiků: z 8. A T. Musilová, E. Nicholls, M. J. Vraspír a z třídy 8. B se shodným počtem hlasů tým - E. Šípková, P. Nedbalá, T. Škopková. Třetí místo opět patřilo žákům z 8. B, a to triu M. Jiroutková, D. Fiala, N. Forejtová.

Vítězům i ostatním žákům děkuji za jejich svědomitou práci a za jejich nadšení.

Mgr. Veronika Jeníková

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

PŘEDVÁNOČNÍ AKCE ŠKOLY

Více z předvánočních akcí si můžete prohlédnout zde. * Setkání bývalých pedagogů a zaměstnanců školy * Rozsvícení vánočního stromu * Školou chodí Mikuláš * Vystoupení pěveckého sboru Sedmikráska a hudebně recitační program * Vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice a hudebně pohybové vystoupení