Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

27.06.2018

Konec školního roku si žáci německého jazyka zpestřili zahraniční exkurzí. V pátek 22. června se v ranních hodinách vydali do rakouské metropole na Dunaji.

Nejprve zde navštívili unikátní a architektonicky zajímavou stavbu Hunderwasserhaus. Poté jejich cesta pokračovala na zámek Schӧnbrunn, bývalou letní rezidenci Habsburků, s jeho rozhlehlými francouzskými zahradami, s Neptunovou fontánou a Glorietou. Nakonec se celá naše výprava vydala do samotného centra Vídně. Tady jsme si během příjemné procházky připomenuli dějiny habsburské monarchie a zároveň se seznámili s významnými stavebními památkami, jako např. gotickým dómem Sv. Štěpána, barokním kostelem Sv. Karla Boromejského, sídlem rakouských panovníků Hofburgem, státní operou či sochami významných osobností, které ve Vídni žili.
Exkurze se setkala u žáků s velkým ohlasem. V neposlední řadě je třeba zmínit, že žáci měli během výjezdu možnost využít své znalosti německého jazyka v praxi.

Pozvánka na předvánoční vystoupení žáků naší školy

* pondělí 3.12. od 16 hodin ve Školní ul. rozsvícení vánočního stromu s adventním programem a pohoštěním * středa 12.12. v 17 hodin v Divadle Na Kovárně vánoční vystoupení pěveckého sboru Sedmikráska a hudebně recitační program * čtvrtek 13.12. v 17 hodin v Divadle Na Kovárně vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice a hudebně pohybové vystoupení * Přejeme Vám pěkné zážitky , klidné a spokojené vánoční svátky.

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI POMOCNÉ PRACOVNÍ SÍLY DO ŠKOLNÍ JÍDELNY

na občasnou výpomoc.