Zájezd pro žáky 8. a 9. tříd do Španělska

11.06.2018

Ve dnech 25. května až 3. června se uskutečnil pobytový zájezd našich žáků do Španělska. Škola tak využila již poněkolikáté mimořádné nabídky cestovní kanceláře Monatour, tentokrát do letoviska Lloret de Mar na pobřeží Costa Brava. V letošním roce byl o zájezd mimořádný zájem, a tak se na prosluněné pláže, na výlet do Barcelony, či starobylého městečka Tossa vydalo 55 dětí ze všech 8. a 9. tříd. Zájezd byl zaměřen nejen na poznávání španělské kultury a kuchyně, ale žáci měli možnost navštívit jeden z největších fotbalových stadionů v Barceloně Camp Nou, prošli se po nejrušnější ulici Barcelony Las Ramblas se spoustou stánků a živými sochami. V přístavu viděli sochu Kryštofa Kolumba a také  obdivovali stavby známého architekta Gaudího, zejména chrám Sagráda Família. V neposlední řadě přispěl zájezd i k rozvíjení jazykových znalostí.
Na Den dětí jsme pro naše žáky na pláži připravily sportovní soutěže. Ti nejlepší byli odměněni věcnými cenami. V podvečer si pak mohli na hotelu zatančit na diskotéce s překvapením.

Více fotografií je na adrese:  https://uloz.to/!4LN0ViQfi3mo/spanelsko-vyber-zip
heslo je: zstgmpodebrady

M. Vorlíčková, R. Martínková

UPOZORNĚNÍ POLICIE ČR

na zvýšený výskyt trestné činnosti - vykrádání osobních automobilů před budovami základních a mateřských škol. Nenechávejte si v interiéru vozidla žádné osobní věci (kabelky, peněženky, mobilní telefony, ...). Celé jednání pachatelů je velmi rychlé - pár desítek sekund.

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI SPECIÁLNÍHO PEDAGOGA

pro výuku předmětu speciálně pedagogické péče. S úvazkem ve výši 1 hodina týdně a nástupem od 1. 6. 2018.

ADAPTAČNÍ KURZ PRO ŽÁKY BUDOUCÍCH 6. TŘÍD

Místo konání: Penzion Sport Seletice u Nymburka. Termíny konání: 6. A 10. - 12. 9.; 6. B 12. - 14. 9.; 6. C 19. - 21. 9.; 6. D 17. - 19. 9. Účastnický poplatek: 1.200,- Kč. Více informací zde.