Zájezd pro žáky 8. a 9. tříd do Španělska

11.06.2018

Ve dnech 25. května až 3. června se uskutečnil pobytový zájezd našich žáků do Španělska. Škola tak využila již poněkolikáté mimořádné nabídky cestovní kanceláře Monatour, tentokrát do letoviska Lloret de Mar na pobřeží Costa Brava. V letošním roce byl o zájezd mimořádný zájem, a tak se na prosluněné pláže, na výlet do Barcelony, či starobylého městečka Tossa vydalo 55 dětí ze všech 8. a 9. tříd. Zájezd byl zaměřen nejen na poznávání španělské kultury a kuchyně, ale žáci měli možnost navštívit jeden z největších fotbalových stadionů v Barceloně Camp Nou, prošli se po nejrušnější ulici Barcelony Las Ramblas se spoustou stánků a živými sochami. V přístavu viděli sochu Kryštofa Kolumba a také  obdivovali stavby známého architekta Gaudího, zejména chrám Sagráda Família. V neposlední řadě přispěl zájezd i k rozvíjení jazykových znalostí.
Na Den dětí jsme pro naše žáky na pláži připravily sportovní soutěže. Ti nejlepší byli odměněni věcnými cenami. V podvečer si pak mohli na hotelu zatančit na diskotéce s překvapením.

Více fotografií je na adrese:  https://uloz.to/!4LN0ViQfi3mo/spanelsko-vyber-zip
heslo je: zstgmpodebrady

M. Vorlíčková, R. Martínková

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

PŘEDVÁNOČNÍ AKCE ŠKOLY

Více z předvánočních akcí si můžete prohlédnout zde. * Setkání bývalých pedagogů a zaměstnanců školy * Rozsvícení vánočního stromu * Školou chodí Mikuláš * Vystoupení pěveckého sboru Sedmikráska a hudebně recitační program * Vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice a hudebně pohybové vystoupení