ŠD - Čerti ŠD - Čerti

Čertí disco ve školní družině. V pátek 2.12.2011 v odpoledních hodinách se u nás z celého města a okolí slétli malí pekelníci, aby si ďábelsky zařádili. Sami si připravili ve svém oddělení pohoštění: „ Jednohubku – šup do pupku“ a byl také nově otevřen bar „U Luciferova holomka“ s bohatým nápojovým lístkem. Čertíci soutěžili, jedli, pili, tancovali a především řádně dováděli. Přišli nás navštívit a na chvíli se s námi pobavit paní zástupkyně Pavlína Mladá a pan ředitel Jindřich Monček, čímž nám udělali velikou radost! Úžasné odpoledne jsme zakončili boucháním „ Rychlých špuntů“ a slavnostním přípitkem. Tímto děkujeme paní Blažkové za dětské šampaňské.

ŠD - listopad 2011 ŠD - listopad 2011

Listopad v ŠD. Měsícem listopad nás provázela pohádka Sedmero krkavců a s ní spojených sedmero činností: zpívání, četba, vyprávění, prvouka, vycházky za krkavcovitými, výtvarné techniky – frotáž, obtisky a také vyrábění. Děkujeme Lence a Romanovi Benešovým, kteří nám zakoupili lékařské špachtličky a my jsme z nich vyrobili krásné domečky pro havrany. Ty jsme pak věnovali na výzdobu čekáren dětského zdravotního střediska v Poděbradech.

ŠD Žižkov - Žižkovští piráti ŠD Žižkov - Žižkovští piráti

Žižkovští piráti V magický den 11. 11. se večer v tělocvičně školy na Žižkově družinové děti přenesly do roku 1729, kdy vlny Karibiku brouzdaly lodě krvelačných pirátů. Právě na jedné takové lodi se ocitly a začal se odehrávat jejich příběh ….. . Vylovit tajný vzkaz v lahvi, představit posádku, ukotvit loď, namalovat vlajku, přemoct silné piráty v páce a bojovat o pirátskou čest, najít a vylovit perly, složit mapu, vyluštit jméno domorodé ženy, … to jsou jen některé úkoly, které musely splnit a získat za ně co nejvíce zlatých mincí, které si střežily v měšcích. Největší odvážlivci prošli strašidelnou cestu a pak už všichni piráti ulehli a poslouchali hororové příběhy a těšili se, až budou vyprávět svoje zážitky.

Pohádkové bytosti - ŠD Žižkov Pohádkové bytosti - ŠD Žižkov

Letos se do družiny na Žižkově nastěhovaly pohádkové bytosti – skřítkové, víly, duchové, draci …. A tak pro ně vyrábíme příbytky, zavařeninky, lektvary, zpíváme s nimi, čteme o nich. Samosebou je tady máme vyrobené – tak nějak si je představujeme.

« Předchozí 1 9 13 14 15 16 17 18 19 24 31 Další »

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU SE SNÍDANÍ S NOVOU

Podrobné informace naleznete zde...

MEZINÁRODNÍ DEN KUCHAŘŮ NA TVÉ ŠKOLE

20. 10. 2017, ZŠ TGM Poděbrady, 9 - 16 hodin. Cool přednášky místo učení, vaření s profíky, ochutnávka dobrot, soutěže a zábavné hry! Vezmi odpoledne s sebou tátu, mámu nebo prarodiče. Bavit se budeme všichni!

PŘEDŠKOLÁČEK

Kroužek je určen pro budoucí prvňáčky, kteří se hravou formou seznámí s prostředím školy i s budoucími spolužáky. Setkání se budou konat 1x měsíčně vždy první pondělí v měsíci od 15 do 16 hodin, stejně v obou budovách školy. Těšíme se na vás 6. listopadu a 4. prosince 2017, 8. ledna, 5. února, 5. března, 9. dubna, 7. května a 4. června 2018.