LVVZ 2012 7.A,B,C LVVZ 2012 7.A,B,C

K nezapomenutelným vzpomínkám na základní školu často patří zážitky z lyžařského výcviku. I když ve výuce lyžování se mnohé změnilo, dojmy ze společně stráveného týdne se svou třídou na horách mají žáci asi dost podobné těm, jaké měli jejich rodiče. Společné zážitky pomáhají stmelit třídní kolektiv. Motivováni vyprávěním vyšších ročníků se na „lyžák“ většinou všichni velmi těší. Ti, co budou stát na lyžích poprvé, mají sice trochu obavy, ale nadšení ostatních je brzy strhne a pár týdnů před odjezdem se nemluví o ničem jiném. A jaké jsou dojmy letošních „sedmáků“ po návratu z výcviku v Josefově Dolu? „ A je to tady! Nastal den, na který jsme se dlouho těšili. Jakmile jsme přijeli autobusem do Josefova Dolu, kde se nacházela chata Kamenice, okamžitě jsme začali vybalovat. Rozdali jsme si pokoje a ubytovali se. Po osobním volnu se celá třída sebrala a vydala se na sjezdovku „Lucifer“, kde nás udivila její délka. Překvapilo nás velké množství sněhu v celém okolí. I když se nám každé ráno nechtělo moc vstávat, díky nedočkavosti na lyžování jsme se přemohli a z postele vyskočili. Každý den jsme chodili lyžovat na sjezdovku, na které se nám velmi líbilo, i proto, že jsme se neustále zlepšovali v lyžařských dovednostech. V pátek se konaly závody ve slalomu a na běžkách. Každý do „toho“ dal všechny své síly. O vítězi se rozhodlo až večer před závěrečnou diskotékou. V sobotu už jsme bohužel museli odjet domů. Celý lyžák se nám všem líbil a mrzí nás, že už je za námi.“ ( A. Rylichová, B. Martínková 7.A) „Na LVVZ se mi velice líbilo, protože jsem se naučila carvingový oblouk. Měli jsme bezvadné učitelky a učitele, kteří mě i přes moji nešikovnost naučili carvingový oblouk. Byla jsem ve třetím družstvu, které bohužel nejelo jako ostatní lyžovat na Tanvaldský špičák. Chata a jídlo bylo dobré. Velice mě zajímaly přednášky o bezpečnosti na sjezdovce nebo o výstroji a výzbroji. Měli jsme dvě diskotéky, které byly také fajn. Domů jsem přijela šťastná, zdravá a plná zážitků.“ (B. Čejková 7.A) „Na lyžařském kurzu jsem se naučila pořádně carvingový oblouk, naučila jsem se lépe lyžovat a hlavně jsem si to tam užila. Moc se mi líbily jízdy na „kraťasech“. Bavily mě všechny hry, co jsme na chalupě hráli, u většiny z nich jsme se pěkně nasmáli. Řekla bych, že naše vztahy ve třídě se vylepšily. O spolužácích jsem se dozvěděla více a proto se s nimi i více bavím. Moc pěkný byl výlet do Smržovky. Přednášky byly naučné. A učitelé na nás byli hodní. Na lyžák bych se moc ráda vrátila, měli jsme skvělé učitele.“ (žákyně 7. B) „Na lyžařském výcviku se mi velmi líbilo. Naučila jsem se dobře lyžovat a běhat na běžkách, což jsem před tím vůbec neuměla. V závodě v běhu na běžkách jsem obsadila krásné druhé místo, velmi mě to překvapilo. Jídlo mi tam chutnalo a společenské hry, které jsme večer hráli byly také zábavné. První dva dny lyžování mě bolely nohy, zbytek týdne už ne. Příští rok bych jela klidně znovu.“ (K. Paprocká 7.C)

ZIMNÍ EXPEDICE aneb PO STOPÁCH SNĚŽNÉHO MUŽE ZIMNÍ EXPEDICE aneb PO STOPÁCH SNĚŽNÉHO MUŽE

16.1.2012 nás ve družině na Žižkově navštívil starý lyžník Hugo. Přišel z Beskyd, byl cestou znavený a vyčerpaný a jeho návštěva nás překvapila. Začal vyprávět příběh o sněžném muži, který k nám zřejmě zabloudil z Himalájí. Vyzval děti, aby se ho pokusily najít nebo alespoň zjistily, zda tu mohl být a popřípadě ho nasměrovaly zpět. Přinesl s sebou mapu, expediční kroniky a další potřebné věci k tomu, aby se výpravy mohly vydat na dlouhou cestu za sněžným mužem. Během této cesty budou muset členové expedice plnit úkoly, za které dostanou body, které je posunou na mapě. O průběhu expedice Vás budeme průběžně informovat. Držte nám palce, zimní expedice začíná! Čiv

Sportovní klání a divadélko - ŠD Žižkov Sportovní klání a divadélko - ŠD Žižkov

Místo sněhu máme bláto a prší. Nám to ale nevadí, sportovních aktivit máme spoustu. Tentokrát to byl zápas ve „psím“ fotbalu a soutěže družstev. I nějaká ta malá odměna se pro soutěžící našla … Jelikož pořád čteme a čteme, tak jsme si tento týden udělali změnu - pohádky jsme si zahráli. Každá skupinka si vybrala pohádku, vyrobila loutky a … hrálo se divadélko.

« Předchozí 1 9 13 14 15 16 17 18 19 24 32 Další »

UPOZORNĚNÍ POLICIE ČR

na zvýšený výskyt trestné činnosti - vykrádání osobních automobilů před budovami základních a mateřských škol. Nenechávejte si v interiéru vozidla žádné osobní věci (kabelky, peněženky, mobilní telefony, ...). Celé jednání pachatelů je velmi rychlé - pár desítek sekund.

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI SPECIÁLNÍHO PEDAGOGA

pro výuku předmětu speciálně pedagogické péče. S úvazkem ve výši 1 hodina týdně a nástupem od 1. 6. 2018.

ZÁJEZD DO ŠPANĚLSKA PRO ŽÁKY 8. A 9. ROČNÍKŮ

* 25. 5. 2018 - 3. 6. 2018 * cena 7.490,- Kč * doprava LUX BUS * plná penze * hotel Royal Beach **** (pobřeží Costa Brava, letovisko Lloret de Mar)