Informační centrum školy slouží jako knihovna a studovna

Kromě tradičních typů dokumentů (knihy, časopisy) poskytuje infocentrum také audiovizuální dokumenty (videokazety, CD disky), vyučovací počítačové programy a internet. Žáci tak získají dovednost pracovat s tištěnými i elektronickými databázemi. Infocentrum nabízí k využívání ve výuce i mimo ni kromě půjčovny také studovnu, čítárnu a multimediální didaktické pracoviště. Žáci zde získávají informace a doplňují si znalosti, ale hlavně získávají dovednosti a návyky potřebné k práci s informacemi jako základ pro další studium a celoživotní vzdělávání. V knihovně je zastoupena beletrie, která umožňuje citový rozvoj a poskytuje modely jednání. Početně více je ale zastoupena odborná literatura a encyklopedie.

V průběhu jednotlivých ročníků se žáci učí rozumět základním bibliografickým pojmům, schopnosti analyzovat vyhledaná sdělení, posuzovat jejich věrohodnost, vyhodnocovat jejich komunikační záměr. Rozvíjí tím tvořivost, své mravní hodnoty, estetické cítění a vztah k umění.

Infocentrum se každoročně zúčastňuje celorepublikových akcí na podporu dětského čtenářství. V říjnu Týdne knihoven a na přelomu března a dubna Noci s Andersenem. Na obě akce si zveme zajímavé hosty, významné poděbradské osobnosti i příkladné bývalé žáky naší školy se vztahem k literatuře.

Informační centrum poskytuje možnost výpujčky knih na dobu jednoho měsíce podle řádu informačního centra.

Provozní doba

Pondělí, úterý, čtvrtek: 12:00 - 16:00

CHARAKTERISTIKA ŠKOLY

Základní škola T. G. Masaryka Poděbrady, Školní 556, okres Nymburk je městkou, plně organizovanou školou s maximální kapacitou 930 žáků a nachází se v krásném prostředí lázeňského města Poděbrady. Slavnostně byla otevřena v roce 1937. Dnes sídlí ve dvou budovách, ve Školní ulici se nachází ředitelství a učebny 1., 2. stupně a oddělení družiny. V Žižkově ulici je 8 učeben 1. stupně a oddělení školní družiny. Vyučování probíhá podle školního vzdělávacího programu Spektrum.

Ohlédnutí za oslavami 80. výročí školy

Vystoupení školní družiny Lijavec - Rádio DVOJKA. Odkaz: http://www.rozhlas.cz/dvojka/zaznamy/#/2017-06-04 (nepůjde-li pustit, vyhledejte R DVOJKA na internetu) Vysílání dne 4. 6. 2017 v 15:00 Hod (3 x 60). Velmi pěkný rozhovor, reprezentace školy. Poděkování všem účastníkům tohoto vystoupení. Ing. Miriam Piskačová, ředitelka školy

Volná pracovní pozice

Poptáváme pracovní pozici: Učitelka AJ. Nástup 1. 9. 2017.