Informační centrum školy slouží jako knihovna a studovna

Kromě tradičních typů dokumentů (knihy, časopisy) poskytuje infocentrum také audiovizuální dokumenty (videokazety, CD disky), vyučovací počítačové programy a internet. Žáci tak získají dovednost pracovat s tištěnými i elektronickými databázemi. Infocentrum nabízí k využívání ve výuce i mimo ni kromě půjčovny také studovnu, čítárnu a multimediální didaktické pracoviště. Žáci zde získávají informace a doplňují si znalosti, ale hlavně získávají dovednosti a návyky potřebné k práci s informacemi jako základ pro další studium a celoživotní vzdělávání. V knihovně je zastoupena beletrie, která umožňuje citový rozvoj a poskytuje modely jednání. Početně více je ale zastoupena odborná literatura a encyklopedie.

V průběhu jednotlivých ročníků se žáci učí rozumět základním bibliografickým pojmům, schopnosti analyzovat vyhledaná sdělení, posuzovat jejich věrohodnost, vyhodnocovat jejich komunikační záměr. Rozvíjí tím tvořivost, své mravní hodnoty, estetické cítění a vztah k umění.

Infocentrum se každoročně zúčastňuje celorepublikových akcí na podporu dětského čtenářství. V říjnu Týdne knihoven a na přelomu března a dubna Noci s Andersenem. Na obě akce si zveme zajímavé hosty, významné poděbradské osobnosti i příkladné bývalé žáky naší školy se vztahem k literatuře.

Informační centrum poskytuje možnost výpujčky knih na dobu jednoho měsíce podle řádu informačního centra.

Provozní doba

Pondělí, úterý, čtvrtek: 12:00 - 16:00

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU SE SNÍDANÍ S NOVOU

Podrobné informace naleznete zde...

MEZINÁRODNÍ DEN KUCHAŘŮ NA TVÉ ŠKOLE

20. 10. 2017, ZŠ TGM Poděbrady, 9 - 16 hodin. Cool přednášky místo učení, vaření s profíky, ochutnávka dobrot, soutěže a zábavné hry! Vezmi odpoledne s sebou tátu, mámu nebo prarodiče. Bavit se budeme všichni!

PŘEDŠKOLÁČEK

Kroužek je určen pro budoucí prvňáčky, kteří se hravou formou seznámí s prostředím školy i s budoucími spolužáky. Setkání se budou konat 1x měsíčně vždy první pondělí v měsíci od 15 do 16 hodin, stejně v obou budovách školy. Těšíme se na vás 6. listopadu a 4. prosince 2017, 8. ledna, 5. února, 5. března, 9. dubna, 7. května a 4. června 2018.