Školní knihovna slouží nejen jako knihovna, ale i studovna

Kromě tradičních typů dokumentů (knihy, časopisy) poskytuje knihovna také audiovizuální dokumenty (videokazety, CD disky), vyučovací počítačové programy a internet. Žáci tak získají dovednost pracovat s tištěnými i elektronickými databázemi. Školní knihovna nabízí k využívání ve výuce i mimo ni kromě půjčovny také studovnu, čítárnu a multimediální didaktické pracoviště. Žáci zde získávají informace a doplňují si znalosti, ale hlavně získávají dovednosti a návyky potřebné k práci s informacemi jako základ pro další studium a celoživotní vzdělávání. V knihovně je zastoupena beletrie, která umožňuje citový rozvoj a poskytuje modely jednání, dále nabízeme i odbornou literaturu a encyklopedie.

V průběhu jednotlivých ročníků se žáci učí rozumět základním bibliografickým pojmům, schopnosti analyzovat vyhledaná sdělení, posuzovat jejich věrohodnost, vyhodnocovat jejich komunikační záměr. Rozvíjí tím tvořivost, své mravní hodnoty, estetické cítění a vztah k umění.

Školní knihovna se každoročně zúčastňuje celorepublikových akcí na podporu dětského čtenářství. V říjnu Týdne knihoven a na přelomu března a dubna Noci s Andersenem. Na obě akce si zveme zajímavé hosty, významné poděbradské osobnosti i příkladné bývalé žáky naší školy se vztahem k literatuře.

Školní knihovna poskytuje možnost výpujčky knih na dobu jednoho měsíce podle řádu informačního centra.

Provozní doba

Pondělí, úterý, čtvrtek: 12:00 - 16:00 hod.

Z provozních důvodů bude školní knihovna otevřena od 20. 3.  do 29. 6. 2018 v úterý od

12:00 - 16:00 hod.

UPOZORNĚNÍ POLICIE ČR

na zvýšený výskyt trestné činnosti - vykrádání osobních automobilů před budovami základních a mateřských škol. Nenechávejte si v interiéru vozidla žádné osobní věci (kabelky, peněženky, mobilní telefony, ...). Celé jednání pachatelů je velmi rychlé - pár desítek sekund.

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI SPECIÁLNÍHO PEDAGOGA

pro výuku předmětu speciálně pedagogické péče. S úvazkem ve výši 1 hodina týdně a nástupem od 1. 6. 2018.

ADAPTAČNÍ KURZ PRO ŽÁKY BUDOUCÍCH 6. TŘÍD

Místo konání: Penzion Sport Seletice u Nymburka. Termíny konání: 6. A 10. - 12. 9.; 6. B 12. - 14. 9.; 6. C 19. - 21. 9.; 6. D 17. - 19. 9. Účastnický poplatek: 1.200,- Kč. Více informací zde.