Školní knihovna slouží nejen jako knihovna, ale i studovna

Kromě tradičních typů dokumentů (knihy, časopisy) poskytuje knihovna také audiovizuální dokumenty (videokazety, CD disky), vyučovací počítačové programy a internet. Žáci tak získají dovednost pracovat s tištěnými i elektronickými databázemi. Školní knihovna nabízí k využívání ve výuce i mimo ni kromě půjčovny také studovnu, čítárnu a multimediální didaktické pracoviště. Žáci zde získávají informace a doplňují si znalosti, ale hlavně získávají dovednosti a návyky potřebné k práci s informacemi jako základ pro další studium a celoživotní vzdělávání. V knihovně je zastoupena beletrie, která umožňuje citový rozvoj a poskytuje modely jednání, dále nabízeme i odbornou literaturu a encyklopedie.

V průběhu jednotlivých ročníků se žáci učí rozumět základním bibliografickým pojmům, schopnosti analyzovat vyhledaná sdělení, posuzovat jejich věrohodnost, vyhodnocovat jejich komunikační záměr. Rozvíjí tím tvořivost, své mravní hodnoty, estetické cítění a vztah k umění.

Školní knihovna se každoročně zúčastňuje celorepublikových akcí na podporu dětského čtenářství. V říjnu Týdne knihoven a na přelomu března a dubna Noci s Andersenem. Na obě akce si zveme zajímavé hosty, významné poděbradské osobnosti i příkladné bývalé žáky naší školy se vztahem k literatuře.

Školní knihovna poskytuje možnost výpujčky knih na dobu jednoho měsíce podle řádu informačního centra.

Provozní doba

Pondělí, úterý, čtvrtek: 12:00 - 16:00 hod.

Z provozních důvodů bude školní knihovna otevřena od 20. 3.  do 29. 6. 2018 v úterý od

12:00 - 16:00 hod.

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

PŘEDVÁNOČNÍ AKCE ŠKOLY

Více z předvánočních akcí si můžete prohlédnout zde. * Setkání bývalých pedagogů a zaměstnanců školy * Rozsvícení vánočního stromu * Školou chodí Mikuláš * Vystoupení pěveckého sboru Sedmikráska a hudebně recitační program * Vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice a hudebně pohybové vystoupení