"Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost."
                                                                        (Jan Ámos Komenský)

Základní škola T. G. Masaryka je městskou plně organizovanou školou založenou v roce 1937. Sídlí ve dvou budovách: ve Školní ulici, kde je ředitelství školy, učebny 2. stupně a část učeben 1. stupně, a v Žižkově ulici, kde je druhá část učeben 1. stupně.

Ředitelkou školy je od 1. 8. 2013  Ing. Miriam Piskačová. Statutárním zástupcem ředitelky školy je  Mgr. Vlastislav Sýkora a zástupkyní ředitelky školy  Mgr. Jana Smíšková.

V roce 2000 se stala jednou ze škol zapojených do programu Škola podporující zdraví.

Od roku 2005  ve škole pracuje Školní poradenské pracoviště. Vzniklo v rámci projektu VIP- Kariéra a je financováno Evropskou unií a rozpočtem ČR. Tým tvoří výchovná poradkyně - kariérové poradenství, školní metodici prevence rizikového chování, výchovná poradkyně pro oblast specifických poruch učení a chování a školní psycholog.

Součástí školy jsou školská zařízení:
- školní družina, IZO: 113 700 024, kapacita 240 žáků
- školní jídelna, IZO: 102 714 380

Vyučování probíhá podle vzdělávacího programu Školní vzdělávacího programu pro základní vzdělávání  -  Spektrum.

V rámci mimoškolní činnosti nabízí škola mnoho nejrůznějších kroužků, mezi nimi např. kroužky anglického jazyka, keramiky, příprava k přijímacímu řízení na střední školy, sportovní, zábavné kroužky, předškoláček a další.
Školní družina navazuje svým zaměřením a programem na výchovnou a vzdělávací činnost školy.
Informační centrum slouží jako školní knihovna, odborná učebna a studovna pro žáky školy.

Partneři školy jsou zejména Dům dětí a mládeže Poděbrady, Základní umělecká škola Poděbrady, Základní škola U Bažantnice Poděbrady, Ekogymnázium Poděbrady a další. Dále spolupracujeme s Policií České republiky, Městskou policií Poděbrady, záchrannou službou, s hasičským záchranným sborem, Českým červeným křížem. Dalšími spolupracujícími organizacemi jsou Pedagogicko psychologická poradna Středočeského kraje - pracoviště Nymburk, Středisko výchovné péče Kolín, Asociace pomáhající lidem s autismem Apla Praha, Institut pedagogicko psychologického poradenství České republiky.

CHARAKTERISTIKA ŠKOLY

Základní škola T. G. Masaryka Poděbrady, Školní 556, okres Nymburk je městkou, plně organizovanou školou s maximální kapacitou 930 žáků a nachází se v krásném prostředí lázeňského města Poděbrady. Slavnostně byla otevřena v roce 1937. Dnes sídlí ve dvou budovách, ve Školní ulici se nachází ředitelství a učebny 1., 2. stupně a oddělení družiny. V Žižkově ulici je 8 učeben 1. stupně a oddělení školní družiny. Vyučování probíhá podle školního vzdělávacího programu Spektrum.

Ohlédnutí za oslavami 80. výročí školy

Vystoupení školní družiny Lijavec - Rádio DVOJKA. Odkaz: http://www.rozhlas.cz/dvojka/zaznamy/#/2017-06-04 (nepůjde-li pustit, vyhledejte R DVOJKA na internetu) Vysílání dne 4. 6. 2017 v 15:00 Hod (3 x 60). Velmi pěkný rozhovor, reprezentace školy. Poděkování všem účastníkům tohoto vystoupení. Ing. Miriam Piskačová, ředitelka školy

Volná pracovní pozice

Poptáváme pracovní pozici: Učitelka AJ. Nástup 1. 9. 2017.