Projekt Základka Roku

05.01.2017

Projekt ZákladkaRoku je průzkumem mezi studenty a absolventy základních škol v České republice, jak se jim na jejich škole studovalo.

Impulsem ke vzniku projektu Základka Roku.cz byly již v roce 2011 žebříčky českých médií, které srovnávaly různé školy v ČR podle různých kritérií.

Podstatné kritérium, které všem těmto žebříčkům chybělo a stále chybí je pohled studenta či absolventa na svoji školu. Tento pohled studenta či absolventa je podle nás zásadní.

Posouzení kvality školy z pohledu absolventů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti základních škol či jejich rodiče.  

Těm chceme projektem pomoci v jejich rozhodování, na jakou školu se přihlásit.

Pravidla soutěže ZákladkaRoku.cz:

1. Hlasovat v soutěži mohou studenti a především absolventi základních škol prostřednictvím sociální sítě Facebook.
2. Každý hlasující může přidělením hvězdiček OBJEKTIVNĚ hodnotit svoji školu.
3. Výsledné pořadí určí celkový počet získaných hvězdiček s ohledem na velikost školy, tedy s přepočtením na maximálně možný počet získaných hvězdiček od všech studentů (v jiném žebříčku podle absolventů) každé školy. Výsledkem je procento, které udává umístění školy. Tak je možné porovnávat školy různé velikosti mezi sebou.
4. Titul nejlepší Základka Roku dostane ta škola, která získá nejlepší umístění v hlasování.

Hlasování probíhá od 1. 12. 2016 a končí 28. 2. 2017

Odkaz na stránky projektu pro hlasování: http://www.zakladkaroku.cz/skoly/4189/ 

Odkaz na facebook školy: https://www.facebook.com/zstgmpdy/

www.mapaskolstvi.cz

CHARAKTERISTIKA ŠKOLY

Základní škola T. G. Masaryka Poděbrady, Školní 556, okres Nymburk je městkou, plně organizovanou školou s maximální kapacitou 930 žáků a nachází se v krásném prostředí lázeňského města Poděbrady. Slavnostně byla otevřena v roce 1937. Dnes sídlí ve dvou budovách, ve Školní ulici se nachází ředitelství a učebny 1., 2. stupně a oddělení družiny. V Žižkově ulici je 8 učeben 1. stupně a oddělení školní družiny. Vyučování probíhá podle školního vzdělávacího programu Spektrum.

Ohlédnutí za oslavami 80. výročí školy

Vystoupení školní družiny Lijavec - Rádio DVOJKA. Odkaz: http://www.rozhlas.cz/dvojka/zaznamy/#/2017-06-04 (nepůjde-li pustit, vyhledejte R DVOJKA na internetu) Vysílání dne 4. 6. 2017 v 15:00 Hod (3 x 60). Velmi pěkný rozhovor, reprezentace školy. Poděkování všem účastníkům tohoto vystoupení. Ing. Miriam Piskačová, ředitelka školy

Volná pracovní pozice

Poptáváme pracovní pozici: Učitelka AJ. Nástup 1. 9. 2017.