Adaptační kurz pro  žáky budoucích 6. tříd

Cílem akce je vytvořit z dětí, které se sejdou na začátku roku v šestých třídách a které zde společně prožijí následující čtyři roky školní docházky, spolupracující kolektiv. Vytvořit emoční zázemí, podporovat rozvoj kvalitních vztahů mezi dětmi tak, aby měly šanci zapojit se a najít své uplatnění všechny děti. Program je zaměřen na rozvoj komunikačních dovedností dětí, aktivního naslouchání, rozvoj spolupráce, sebereflexe, sebeprosazení. Pro třídního učitele jde o ideální příležitost poznat své žáky, jejich postavení v novém kolektivu, vzájemné vztahy. Naopak i žáci se seznámí se svým novým třídním učitelem.

Program:

• tematické interaktivní hry (sebepoznávací, seznamovací, podporující spolupráci)
  • turistika, kolektivní hry, sport
  • turistický výlet: Jabkenice – myslivna, muzeum B. Smetany

·         plánovaný výlet: ZOO Chleby, Hrubý Jeseník – rozhledna Romanka (za příznivého počasí)

Termín konání :

VI. A  6. -  8. 9. 2017, VI. B 11. – 13. 9. 2017, VI. C  13.  – 15. 9. 2017 a VI. D 18. – 20. 9. 2017

odjezd od školy v 8,00 hodin, návrat tamtéž cca do 13,00 hodin, přihlášení žáci mohou jít po příjezdu na oběd do školní jídelny

Účastnický poplatek: 1 200,- Kč;  cena zahrnuje ubytování, stravu (3x denně + pitný režim), vstupné, dopravu autobusem, režii školy

Místo konání: Penzion Sport Seletice u Nymburka

Personální zabezpečení: pedagogický dozor zajišťuje třídní učitel (vede sportovní a zájmové aktivity) a pracovnice školského poradenského týmu (vede adaptační aktivity kurzu)

S sebou: turistické a sportovní oblečení, teplou bundu, pokrývku hlavy, pláštěnku,  sportovní boty, přezůvky, osobní prádlo, hygienické potřeby, ručník, psací potřeby, pastelky, blok, průkaz pojištěnce, osobní léky

Závaznou  přihlášku a peníze v hotovosti prosím odevzdejte do 29.  6.  2017 třídnímu učiteli v 5. ročníku. V případě potřeby prodloužení termínu splatnosti či čerpání příspěvku z nadačních fondů kontaktujte zást. řed. Mgr. J. Smíškovou, tel. 312 316 903.

PLÁN NA PRVNÍ DNY ŠKOLNÍ DOCHÁZKY PRO PRVŇÁČKY

Podrobné informace naleznete zde...

Ohlédnutí za oslavami 80. výročí školy

Vystoupení školní družiny Lijavec - Rádio DVOJKA. Odkaz: http://www.rozhlas.cz/dvojka/zaznamy/#/2017-06-04 (nepůjde-li pustit, vyhledejte R DVOJKA na internetu) Vysílání dne 4. 6. 2017 v 15:00 Hod (3 x 60). Velmi pěkný rozhovor, reprezentace školy. Poděkování všem účastníkům tohoto vystoupení. Ing. Miriam Piskačová, ředitelka školy