Pozice asistenta pedagoga (AP) pro žáky se sociálním znevýhodněním byla na naší škole zřízena již před 7 lety. Pedagogy byla přítomnost AP, který se systematicky věnoval žákům s nízkým sociálně ekonomickým a kulturním statusem, žákům z neúplných rodin, ale též z rodin v krizi (sociálně i emočně strádajícím dětem) a z rodin s nedostatečnou znalostí vyučovacího jazyka – tedy žáků z prostředí, kde se jim nedostává dostatečné podpory k řádnému vzdělávání včetně spolupráce zák. zástupců se školou, hodnocena kladně. Došlo k poklesu výchovných obtíží těchto žáků i ke zlepšení jejich školních výsledků, rovněž i k jejich lepšímu sociálnímu začlenění ve třídě. Stejně pozitivní ohlas má tato podpora i u rodičů, kteří jsou často v takové situaci, že sami nejsou schopni svým dětem pomoci a z finančních důvodů si nemohou dovolit takovou službu někde zajistit. V naší  škole  pracují standardně 2 tyto asistentky pedagoga (každá na jedné budově naší školy v rozsahu polovičního úvazku), v péči mají celkem 38 žáků se sociálním znevýhodněním. K nim přibyla od září 2015 další 1 asistentka pedagoga v rámci mimořádně vyhlášeného rozvojového programu MŠMT  na období září – prosinec 2015. Podporovala sociálně znevýhodněné žáky, kteří k nám nastoupili v novém školním roce a mj. se adaptovali  na nové prostředí. S žáky naše paní asistentky pracují nejen formou přímé podpory ve vyučovací hodině, ale  pomáhají jim i mimo vyučování, procvičují učivo, napomáhají s domácí přípravou. Nedílnou součástí jejich práce je spolupráce s rodiči.
    Naším cílem je udržení těchto žáků  v hlavním vzdělávacím proudu. Díky finančním prostředkům, které získáváme  z rozvojových programů MŠMT, pokračujeme  v dlouhodobé  a systematické přímé práci s těmito žáky a jejich rodiči, vytváříme   podpůrné prostředí, pomáháme při zvládání školních nároků,  posilujeme motivaci pro školní práci, posilujeme sebevědomí a sebepojetí těchto žáků i jako prevenci jejich rizikového chování.

Garantem této aktivity je Mgr. Jana Smíšková.

LYŽAŘSKÝ KURZ PRO 7. ROČNÍKY

1. kurz 27. 1. 2018 - 3. 2. 2018 Penzion Kamenice 2. kurz 3. 2. 2018 - 10. 2. 2018 Jičínská chata Více informací zde

Adventní čas v Základní škole T. G. Masaryka v Poděbradech

Vánoční trhy 27. 11. 14.30 - 16.30 h. ve Školní ul. 28. 11. 14.30 - 16.30 h. na Žižkově Rozsvícení vánočního stromu a vánoční pohoštění 27. 11. od 16.00 h. ve Školní ul. Vánoční vystoupení pěveckého sboru Sedmikráska a hudebně recitační program „Zimní čas“ 13. 12. v 17.00 h. v Divadle Na Kovárně Vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice v Divadle Na Kovárně a jeho hosté 14. 12. v 17.00 h. Na setkání s Vámi se těší žáci a zaměstnanci školy.

TŘÍDNÍ SETKÁNÍ

V rámci sdílení zkušeností si Vás dovolujeme pozvat na ukázku příkladu osvědčené praxe v naší škole - Třídní setkání na téma prevence kouření včetně kouření elektronických cigaret. Bližší informace ZDE