Pozice asistenta pedagoga (AP) pro žáky se sociálním znevýhodněním byla na naší škole zřízena již před 7 lety. Pedagogy byla přítomnost AP, který se systematicky věnoval žákům s nízkým sociálně ekonomickým a kulturním statusem, žákům z neúplných rodin, ale též z rodin v krizi (sociálně i emočně strádajícím dětem) a z rodin s nedostatečnou znalostí vyučovacího jazyka – tedy žáků z prostředí, kde se jim nedostává dostatečné podpory k řádnému vzdělávání včetně spolupráce zák. zástupců se školou, hodnocena kladně. Došlo k poklesu výchovných obtíží těchto žáků i ke zlepšení jejich školních výsledků, rovněž i k jejich lepšímu sociálnímu začlenění ve třídě. Stejně pozitivní ohlas má tato podpora i u rodičů, kteří jsou často v takové situaci, že sami nejsou schopni svým dětem pomoci a z finančních důvodů si nemohou dovolit takovou službu někde zajistit. V naší  škole  pracují standardně 2 tyto asistentky pedagoga (každá na jedné budově naší školy v rozsahu polovičního úvazku), v péči mají celkem 38 žáků se sociálním znevýhodněním. K nim přibyla od září 2015 další 1 asistentka pedagoga v rámci mimořádně vyhlášeného rozvojového programu MŠMT  na období září – prosinec 2015. Podporovala sociálně znevýhodněné žáky, kteří k nám nastoupili v novém školním roce a mj. se adaptovali  na nové prostředí. S žáky naše paní asistentky pracují nejen formou přímé podpory ve vyučovací hodině, ale  pomáhají jim i mimo vyučování, procvičují učivo, napomáhají s domácí přípravou. Nedílnou součástí jejich práce je spolupráce s rodiči.
    Naším cílem je udržení těchto žáků  v hlavním vzdělávacím proudu. Díky finančním prostředkům, které získáváme  z rozvojových programů MŠMT, pokračujeme  v dlouhodobé  a systematické přímé práci s těmito žáky a jejich rodiči, vytváříme   podpůrné prostředí, pomáháme při zvládání školních nároků,  posilujeme motivaci pro školní práci, posilujeme sebevědomí a sebepojetí těchto žáků i jako prevenci jejich rizikového chování.

Garantem této aktivity je Mgr. Jana Smíšková.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU SE SNÍDANÍ S NOVOU

Podrobné informace naleznete zde...

MEZINÁRODNÍ DEN KUCHAŘŮ NA TVÉ ŠKOLE

20. 10. 2017, ZŠ TGM Poděbrady, 9 - 16 hodin. Cool přednášky místo učení, vaření s profíky, ochutnávka dobrot, soutěže a zábavné hry! Vezmi odpoledne s sebou tátu, mámu nebo prarodiče. Bavit se budeme všichni!

PŘEDŠKOLÁČEK

Kroužek je určen pro budoucí prvňáčky, kteří se hravou formou seznámí s prostředím školy i s budoucími spolužáky. Setkání se budou konat 1x měsíčně vždy první pondělí v měsíci od 15 do 16 hodin, stejně v obou budovách školy. Těšíme se na vás 6. listopadu a 4. prosince 2017, 8. ledna, 5. února, 5. března, 9. dubna, 7. května a 4. června 2018.