Spolupráce školy s rodiči

Osvědčila se nám spolupráce s rodiči v rámci projektu Šikovné děti - klíčové aktivity Jedna rodina.

Jejím cílem bylo představit žákům lidská povolání v celé šíři - poukazovat na výhody a nevýhody jednotlivých typů povolání, na úspěchy i neúspěchy, na uznání a nadšení, ale také na nutnost vzdělávání a získávání dovedností a schopností. Dalším z cílů bylo ukázat dětem rozmanitost a druhy lidské práce, náročnost a zodpovědnost za provedenou práci a vést je k zamyšlení a touze poznávat. Už od prvních ročníků tak jsou děti nenásilným způsobem vedeny k efektivní volbě povolání. Aktivita se realizuje i nadále jako vystoupení - přednáška jednotlivých rodičů ve třídě vlastního dítěte, kteří žákům představí své povolání. V závěru setkání vždy probíhá beseda, kdy děti mohou klást dotazy.

V rámci této klíčové  aktivity vznikla databáze videozáznamů přednášek o povolání a exkurzí, která se stala součástí videotéky školy a je  využívána k výuce i po skončení projektu. S různými povoláními se prostřednictvím rodičů seznámilo do této doby cca 700 žáků od 1. do 9. třídy.

Oceňujeme rodiče, kteří se touto formou podíleli a podílejí na vzdělávání svých dětí a konstruktivně spolupracují se školou.

PLÁN NA PRVNÍ DNY ŠKOLNÍ DOCHÁZKY PRO PRVŇÁČKY

Podrobné informace naleznete zde...

Ohlédnutí za oslavami 80. výročí školy

Vystoupení školní družiny Lijavec - Rádio DVOJKA. Odkaz: http://www.rozhlas.cz/dvojka/zaznamy/#/2017-06-04 (nepůjde-li pustit, vyhledejte R DVOJKA na internetu) Vysílání dne 4. 6. 2017 v 15:00 Hod (3 x 60). Velmi pěkný rozhovor, reprezentace školy. Poděkování všem účastníkům tohoto vystoupení. Ing. Miriam Piskačová, ředitelka školy