Spolupráce školy s rodiči

Osvědčila se nám spolupráce s rodiči v rámci projektu Šikovné děti - klíčové aktivity Jedna rodina.

Jejím cílem bylo představit žákům lidská povolání v celé šíři - poukazovat na výhody a nevýhody jednotlivých typů povolání, na úspěchy i neúspěchy, na uznání a nadšení, ale také na nutnost vzdělávání a získávání dovedností a schopností. Dalším z cílů bylo ukázat dětem rozmanitost a druhy lidské práce, náročnost a zodpovědnost za provedenou práci a vést je k zamyšlení a touze poznávat. Už od prvních ročníků tak jsou děti nenásilným způsobem vedeny k efektivní volbě povolání. Aktivita se realizuje i nadále jako vystoupení - přednáška jednotlivých rodičů ve třídě vlastního dítěte, kteří žákům představí své povolání. V závěru setkání vždy probíhá beseda, kdy děti mohou klást dotazy.

V rámci této klíčové  aktivity vznikla databáze videozáznamů přednášek o povolání a exkurzí, která se stala součástí videotéky školy a je  využívána k výuce i po skončení projektu. S různými povoláními se prostřednictvím rodičů seznámilo do této doby cca 700 žáků od 1. do 9. třídy.

Oceňujeme rodiče, kteří se touto formou podíleli a podílejí na vzdělávání svých dětí a konstruktivně spolupracují se školou.

LYŽAŘSKÝ KURZ PRO 7. ROČNÍKY

1. kurz 27. 1. 2018 - 3. 2. 2018 Penzion Kamenice 2. kurz 3. 2. 2018 - 10. 2. 2018 Jičínská chata Více informací zde

Adventní čas v Základní škole T. G. Masaryka v Poděbradech

Vánoční trhy 27. 11. 14.30 - 16.30 h. ve Školní ul. 28. 11. 14.30 - 16.30 h. na Žižkově Rozsvícení vánočního stromu a vánoční pohoštění 27. 11. od 16.00 h. ve Školní ul. Vánoční vystoupení pěveckého sboru Sedmikráska a hudebně recitační program „Zimní čas“ 13. 12. v 17.00 h. v Divadle Na Kovárně Vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice v Divadle Na Kovárně a jeho hosté 14. 12. v 17.00 h. Na setkání s Vámi se těší žáci a zaměstnanci školy.

TŘÍDNÍ SETKÁNÍ

V rámci sdílení zkušeností si Vás dovolujeme pozvat na ukázku příkladu osvědčené praxe v naší škole - Třídní setkání na téma prevence kouření včetně kouření elektronických cigaret. Bližší informace ZDE