Cvičení v přírodě

02.10.2018

Sraz před školou bez aktovek, bez učení, ale přesto probíhalo vyučování. Dopoledne plné aktivit na čerstvém vzduchu bylo pro žáky příjemným zpestřením.

I takto může probíhat výuka. Naučili jsme se orientovat v mapě, vyhledávat orientační body, ukázat trasu, kterou jsme prošli. Používali jsme kompas a buzolu, zopakovali jsme si světové strany. Celou cestu jsme pozorovali pomalu se proměňující přírodu, která obléká podzimní kabát. Poznávali jsme zajímavá místa v našem krásném městě.  Naučili jsme se zakládat ohniště a to třemi způsoby – pyramida, pagoda a hranice. Dozvěděli jsme se i o zásadách při rozdělávání ohně v přírodě. Stihli jsme si zahrát různé míčové hry a zaskákat gumu. Ušli jsme celkem 7 km a navázali nová přátelství.
 
5. D, 5. B
 

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

PŘEDŠKOLÁČEK VE ŠK. ROCE 2018/2019

Více informací o předškoláčkovi zde.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.