Duben v ŠD (oddělení č. 3 a 4)

15.05.2019

Děti z 3. a 4. oddělení měly v dubnu jako hlavní téma výtvarných a pracovních činností jaro a Velikonoce. Mezi přírodovědná témata patřil Den Země a Mezinárodní den ptactva. Děti se dozvěděly, jaká nebezpečí a nástrahy hrozí ptákům celého světa, zvláště těm stěhovavým. O nutnosti chránit jejich stanoviště. 

Na webkamerách pozorujeme hnízda a pohyb čápů, kde děti sledují jejich přílet, uhnízdění, snůšky prvních vajíček a narození mláďat. Poznávali jsme také zpěvy ptáků. 
Četli jsme veselou knihu Kočkopes a skutečný příběh českého ošetřovatele Marka Žďárského - Gorilí táta, který odchoval nejslavnější českou gorilu Moyu. Díky této knize děti získaly informace o životě lidoopů, převážně goril, ale také náhled na náročné, ale krásné povolání ošetřovatele ZOO. Díky instalovaným kamerám v pavilonech zoologických zahrad jsme s dětmi pozorovali autentické chování opic. 
Na měsíc duben připadá Den dětské knihy. Dětský titul Jak se rodí knížka, provedla děti cestou od nápadu autora až na pulty knihkupectví. 
V divadle jsme navštívili cestovatelsko-geografický projekt manželů Motani, tentokrát na téma Divoký Madagaskar. Celoroční projekt ŠD – Máme rádi zvířata, patřil tento měsíc věrnému příteli člověka – psovi.
Neopomněli jsme ani na zpěv, pohyb na čerstvém vzduchu a také jsme se vydováděli u spousty her.
 
Vychovatelky Haltuchová, Trněná
 

SEZNAM ŽÁKŮ PŘIJATÝCH K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ

Zde.

STUPNĚ VÍTĚZŮ V REPUBLIKOVÉM FINÁLE!!!

Naši žáci se v basketbalu probojovali až do celorepublikového finále, které se konalo ve dnech 24.-25. 4. v Karlových Varech. První den vyhráli ve své skupině a porazili také soupeře v semifinálovém zápase. Druhý den je čekal zápas o první místo, ve kterém po napínavém boji nakonec o pouhé čtyři body prohráli a odvezli si tak pohár a medaile za úžasné 2. místo. Všem hráčům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezantaci školy. Zych

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI UČITELE/KY CHEMIE

na školní rok 2019/2020. Zástup za mateřskou dovolenou.