Erbenova Kytice a naše vítězství!

16.05.2018

A máme tu další velký úspěch ve výtvarné soutěži. 

U příležitosti májového Květinového dne v Sázavském klášteře byla vyhlášena výtvarná soutěž pro děti na téma: Kytice podle Karla Jaromíra Erbena. Téma, složení poroty i prostředí, kde výsledné práce měly být nakonec vystavené natolik oslovily žižkovské družiny, že se rozhodly  zúčastnit se v kategorii – kolektivy dětí 1. stupně ZŠ. 
Než došlo k samotné realizaci, předcházely v každé družině přípravy, bez kterých by to asi nešlo - seznámit se s osobností K. J. Erbena, s Kyticí a s vybranou baladou. Četli jsme, rozebírali texty, hledali jsme slova, která jsme se snažili do našich prací zakomponovat. A protože technika mohla být libovolná, mohly jsme se „vyřádit“. Děti se do vrhly do tvoření s nadšením a na výsledku to bylo vidět, že je práce bavila. 
A jak se naše dílka líbila odborné porotě?
Za kolektivní práce „Kytice“ pod vedením paní vychovatelky Filipové a za práci „Holoubek“ v režii paní vychovatelky Čivrné jsme získali 1. místo a odměnou dětem bude floristická dílna s mistryní České republiky ve floristice ing. Klárou Franc Vavříkovou. 
Za zpracovanou baladu „Vrba“ získaly děti a paní vychovatelka Ottová speciální cenu spolku Fakt-Um.
 

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

PŘEDŠKOLÁČEK VE ŠK. ROCE 2018/2019

Více informací o předškoláčkovi zde.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.