Exkurze na Pražský hrad a výstava „Tož to kupte!“

11.10.2018

V pátek 5.10.2018 využili žáci VIII.A mimořádné příležitosti navštívit jinak nepřístupné reprezentační prostory Pražského hradu s doprovodným odborným komentářem a fotografickými panely dokumentující činnosti prezidenta republiky v historickém kontextu. Žáci tak měli možnost prohlédnout si místa Pražského hradu, která jsou spjata nejen se současnou činností prezidenta republiky, ale jsou spjata i s celou republikánskou tradicí našeho státu, neboť k podobnému účelu slouží tato místa již od dob první republiky. Společně jsme tak prošli prostory, kde prezident republiky např. jmenuje vládu, soudce, přijímá velvyslance a podobně. Následně jsme navštívili v Císařské konírně Pražského hradu výstavu „Tož to kupte! TGM a sbírka umění pro Pražský hrad.“ Výstava představuje prezidentskou sbírku výtvarného umění na Pražském hradě a zaměřuje se především na osobité přístupy, které ke sbírání uměleckých děl zastávaly jednotlivé hlavy státu. 

 

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

PŘEDŠKOLÁČEK VE ŠK. ROCE 2018/2019

Více informací o předškoláčkovi zde.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.