Literární exkurze

03.10.2019

Dne 1. října 2019 se třídy 7. A a 7. B zúčastnily literární exkurze do Babiččina údolí.

V České Skalici absolvovaly prohlídku Barunčiny školy, seznámily se s podobou školní třídy první poloviny 19. století. Poté jejich kroky směřovaly naučnou stezkou kolem Ratibořického zámku k Rudrovu mlýnu, který je neodmyslitelně spjat s knihou Babička a představuje tradiční mlynářovo obydlí 19. století. Kolem pomníku Babičky s dětmi se nakonec vydaly na Staré Bělidlo a k Viktorčině splavu.

J. Haslingerová, R. Martínová

30. výročí Sametové revoluce

15. listopadu 2019 proběhne na naší škole projektový den zaměřený na události Sametové revoluce. Všechny třídy 1. a 2. stupně naváží na aktivity uskutečněné již v průběhu 2. pololetí loňského školního roku a budou tak prohlubovat své znalosti o tomto tématu.

Zahraniční zájezd do Německa 29. 3. 2020 - 3. 4. 2020

Více informací zde.

Sazka Olympijský víceboj

I v letošním školním roce se budeme účastnit plnění Olympijského diplomu a Odznaku všestrannosti. Žáci budou v hodinách tělesné výchovy plnit mnohé disciplíny. Na konci školního roku získají Olympijský diplom nebo Odznak všestrannosti různé hodnoty.