Máme rádi Česko

29.06.2018

To je název družinové hry, která nás provázela celý rok v přední družině na Žižkově. Není divu, protože nás v tomto roce čekají velké oslavy stého výročí vzniku Československa.

Děti získaly spoustu vědomostí z historie, dozvěděly se mnoho zajímavostí, hravou formou se seznámily se státními symboly. Podívaly se do všech 14 krajů a v každém se našlo spoustu zajímavostí, které stály za zmínku. Ale na všechny nebylo tolik času, tak vždy aspoň malé nahlédnutí. Děti  pracovaly ve skupinách, své získané znalosti ověřovaly v pracovních listech a při plnění různých úkolů. Za splněné úkoly si lepily do svých cestovatelských zápisníků znaky krajů, mohly si do něj zapisovat i místa, která navštívily během roku. 
Že děti pracovaly a soutěžily s velkým nasazením a práce se jim dařila, se můžete podívat na fotografie. Za své celoroční snažení dostaly všechny týmy zasloužené odměny.
 
Přejeme všem krásné prázdniny a spoustu zážitků při poznávání krásných míst naší vlasti.
 
Děti z přední ŠD Žižkov a Pavla Čivrná
 

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

PŘEDŠKOLÁČEK VE ŠK. ROCE 2018/2019

Více informací o předškoláčkovi zde.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.