Máme rádi Česko

29.06.2018

To je název družinové hry, která nás provázela celý rok v přední družině na Žižkově. Není divu, protože nás v tomto roce čekají velké oslavy stého výročí vzniku Československa.

Děti získaly spoustu vědomostí z historie, dozvěděly se mnoho zajímavostí, hravou formou se seznámily se státními symboly. Podívaly se do všech 14 krajů a v každém se našlo spoustu zajímavostí, které stály za zmínku. Ale na všechny nebylo tolik času, tak vždy aspoň malé nahlédnutí. Děti  pracovaly ve skupinách, své získané znalosti ověřovaly v pracovních listech a při plnění různých úkolů. Za splněné úkoly si lepily do svých cestovatelských zápisníků znaky krajů, mohly si do něj zapisovat i místa, která navštívily během roku.
Že děti pracovaly a soutěžily s velkým nasazením a práce se jim dařila, se můžete podívat na fotografie. Za své celoroční snažení dostaly všechny týmy zasloužené odměny.

Přejeme všem krásné prázdniny a spoustu zážitků při poznávání krásných míst naší vlasti.

Děti z přední ŠD Žižkov a Pavla Čivrná

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.