Ten dělá to a ten zas tohle aneb karneval na Žižkově

14.03.2019

Každoročně se družinový karneval na Žižkově těší velké oblibě. Ten letošní, který proběhl v pondělí 11. 3. 2019, byl ale přeci jenom trochu odlišný od těch předchozích. Všechny kostýmy pojilo téma: POVOLÁNÍ. A tak naší tělocvičnu navštívily skupiny kuchařů, lékařů, profi sportovců, uklízeček, policistů, ale i spousta jednotlivců - řezník, průvodčí, pokojská, jeptiška, námořník, režisérka, vědec, kominík, … Tím výčet nekončí, nejlepší bude, když se nakonec podíváte do fotogalerie.

Na začátek této povedené akce nejprve musely děti prokázat alespoň trochu zručnosti při plnění úkolů. Někdo měl možnost vyzkoušet, jak se vážou špekáčky u řezníka Krkovičky. Zejména děvčata plnila úkol u švadlenky Madlenky. Kdo má pevnou ruku, ten stavěl věž u zedníka Cihličky. A kdo má rád adrenalin, proběhl slalom s talířky u číšníka Skleničky. Poslední stanoviště bylo u doktora Bolíto, kde bylo možné zkusit, jak ošetřit zraněného.

A co by to bylo za karneval, kdyby chyběla hudba a tanec? Takže i na diskotéku zbyl čas. Nakonec měla odborná porota nelehký úkol. Vybrat ty nej kostýmy, rozdat dětem odměny, které si právem zasloužily. Odměnu by zasloužili i rodiče, tak jim tedy alespoň touto cestou chceme poděkovat za to, jak připravily děti na tuto vydařenou akci.

Vychovatelky ŠD Žižkov

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

Více informací o předškoláčkovi zde. NÁHRADNÍ TERMÍNY: 1.4. odpadá z důvodu zápisu do 1. tříd, náhradní termín bude 25.3. od 15.00 do 16.00 hod.; 29.4. odpadá z důvodu ředitelského volna, náhradní termín bude 20.5. od 15.00 do 16.00 hod.

ŠKOLNÍ AKADEMIE PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST V ZÁKLADNÍ ŠKOLE T. G. MASARYKA PODĚBRADY

V pondělí 15. dubna v úterý 16. dubna uspořádají žáci pro přátele školy, rodiče a širokou veřejnost školní akademii. Vystoupení žáků v budově na Žižkově (1.A, 2.A, 3.B, 5.A v pondělí 15. dubna od 16,00 h., 1.B, 2.B, 3.A, 4.A 15. dubna od 17,30 h.). V budově ve Školní ulici v úterý 16. dubna od 16,00 h. v tělocvičně. Na setkání se těší všichni zaměstnanci školy.