Ten dělá to a ten zas tohle aneb karneval na Žižkově

14.03.2019

Každoročně se družinový karneval na Žižkově těší velké oblibě. Ten letošní, který proběhl v pondělí 11. 3. 2019, byl ale přeci jenom trochu odlišný od těch předchozích. Všechny kostýmy pojilo téma: POVOLÁNÍ. A tak naší tělocvičnu navštívily skupiny kuchařů, lékařů, profi sportovců, uklízeček, policistů, ale i spousta jednotlivců - řezník, průvodčí, pokojská, jeptiška, námořník, režisérka, vědec, kominík, … Tím výčet nekončí, nejlepší bude, když se nakonec podíváte do fotogalerie.

Na začátek této povedené akce nejprve musely děti prokázat alespoň trochu zručnosti při plnění úkolů. Někdo měl možnost vyzkoušet, jak se vážou špekáčky u řezníka Krkovičky. Zejména děvčata plnila úkol u švadlenky Madlenky. Kdo má pevnou ruku, ten stavěl věž u zedníka Cihličky. A kdo má rád adrenalin, proběhl slalom s talířky u číšníka Skleničky. Poslední stanoviště bylo u doktora Bolíto, kde bylo možné zkusit, jak ošetřit zraněného. 
 
A co by to bylo za karneval, kdyby chyběla hudba a tanec? Takže i na diskotéku zbyl čas. Nakonec měla odborná porota nelehký úkol. Vybrat ty nej kostýmy, rozdat dětem odměny, které si právem zasloužily. Odměnu by zasloužili i rodiče, tak jim tedy alespoň touto cestou chceme poděkovat za to, jak připravily děti na tuto vydařenou akci. 
 
Vychovatelky ŠD Žižkov
 

SEZNAM ŽÁKŮ PŘIJATÝCH K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ

Zde.

STUPNĚ VÍTĚZŮ V REPUBLIKOVÉM FINÁLE!!!

Naši žáci se v basketbalu probojovali až do celorepublikového finále, které se konalo ve dnech 24.-25. 4. v Karlových Varech. První den vyhráli ve své skupině a porazili také soupeře v semifinálovém zápase. Druhý den je čekal zápas o první místo, ve kterém po napínavém boji nakonec o pouhé čtyři body prohráli a odvezli si tak pohár a medaile za úžasné 2. místo. Všem hráčům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezantaci školy. Zych

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI UČITELE/KY CHEMIE

na školní rok 2019/2020. Zástup za mateřskou dovolenou.