Týden sportu na naší škole

29.06.2018

Konec školního roku patří již tradičně na naší škole sportovním aktivitám. Během jednoho týdne se žáci druhého stupně zúčastnili orientačního běhu, atletického poháru tří poděbradských škol a sportovního dne. Orientační běh pro naši školu, školu V. Havla a Gymnázium J. z Poděbrad zorganizoval sportovní oddíl Běhej Poděbrady. Pro většinu našich žáků to byla první zkušenost s během podle mapy po poděbradském parku.  

Výsledky jednotlivců z orientačního běhu 18. 6. najdete na webu behejpodebrady.cz.
Učitelé tělesné výchovy výše jmenovaných škol v úterý 19. června uspořádali pro vybrané žáky soutěž v atletických disciplínách. Díky finanční podpoře atletického svazu v Kolíně mohli být vítězové oceněni medailemi a věcnými cenami. Nejvíce medailí získal žák a žákyně z naší školy. 
Fotografie z Atletického poháru tří škol jsou k  prohlédnutí  přes Google fotografie na:  https://photos.app.goo.gl/d4kddqr5v2yuYLxdA 
a ke stažení najednou v plné velikosti v zip na:  https://www.uloz.to/!XhlHFJz2CQ3g/atleticky-pohar-tri-skol-hriste-na-valech-podebrady-19-6-2018-zip.
Poslední sportovní akcí tohoto školního roku pro 2. stupeň byl sportovní den, který byl zaměřen na sportovní hry. Zástupci všech tříd spolu sehráli turnaje v přehazované, kopané a softbalu. Kopanou vyhrálo mužstvo 9. C a 6. C, přehazovanou vyhrály žákyně z 6. C a 8. A. Vítězem turnaje v softbalu, který se hrál na travnatém hřišti na Ostende, se staly týmy 7. C a 8. B. 
Pochvala patří všem žákům, kteří se zapojili do jednotlivých utkání a s velkým nasazením bojovali o každý bod či gól.
 
M. Vorlíčková
 

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

PŘEDŠKOLÁČEK VE ŠK. ROCE 2018/2019

Více informací o předškoláčkovi zde.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.