Únorové setkání

07.02.2019

Setkání předškoláků v únoru bylo o tom, jak se cestuje autem v zimě. Pracovali jsme s textem o starém a novém autíčku. Příběh vedl ke slovům přátelství, pomoc v nouzi, dobrá rada. Budoucí školáci odpovídali na otázky, popisovali auta, hledali slovní protiklady. Svými nápady rozvíjeli řečové dovednosti a naslouchali svým kamarádům. Dokázali podpořit či vyvrátit jejich myšlenky. Cestu autem si budoucí žáci vyzkoušeli při pohybových aktivitách kličkováním a přeskakováním překážek. Dále pomocí uvolňovacích cviků kreslili na tabuli i na pracovní list klikatou dráhu pro autíčko. Na koberci si ji znázornili pomocí provázků. Nakonec si svoji provázkovou dráhu všichni nalepili na papír. Pracovali jsme tak na rozvoji jemné motoriky a také trénovali trpělivost a soustředěnost. Na závěr jsme si připomněli, kdy se sejdeme příště a rozloučili se krátkou pohádkou o kabrioletu.

Učitelky ze Žižkova: Olga Sasková a Iveta Malínská

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.