Zahraniční jazyková exkurze do Vídně

27.06.2018

Konec školního roku si žáci německého jazyka zpestřili zahraniční exkurzí. V pátek 22. června se v ranních hodinách vydali do rakouské metropole na Dunaji.

Nejprve zde navštívili unikátní a architektonicky zajímavou stavbu Hunderwasserhaus. Poté jejich cesta pokračovala na zámek Schӧnbrunn, bývalou letní rezidenci Habsburků, s jeho rozhlehlými francouzskými zahradami, s Neptunovou fontánou a Glorietou. Nakonec se celá naše výprava vydala do samotného centra Vídně. Tady jsme si během příjemné procházky připomenuli dějiny habsburské monarchie a zároveň se seznámili s významnými stavebními památkami, jako např. gotickým dómem Sv. Štěpána, barokním kostelem Sv. Karla Boromejského, sídlem rakouských panovníků Hofburgem, státní operou či sochami významných osobností, které ve Vídni žili.
Exkurze se setkala u žáků s velkým ohlasem. V neposlední řadě je třeba zmínit, že žáci měli během výjezdu možnost využít své znalosti německého jazyka v praxi.

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.