Školní knihovna slouží nejen jako knihovna, ale i studovna

Kromě tradičních typů dokumentů (knihy, časopisy) poskytuje knihovna také audiovizuální dokumenty (videokazety, CD disky), vyučovací počítačové programy a internet. Žáci tak získají dovednost pracovat s tištěnými i elektronickými databázemi. Školní knihovna nabízí k využívání ve výuce i mimo ni kromě půjčovny také studovnu, čítárnu a multimediální didaktické pracoviště. Žáci zde získávají informace a doplňují si znalosti, ale hlavně získávají dovednosti a návyky potřebné k práci s informacemi jako základ pro další studium a celoživotní vzdělávání. V knihovně je zastoupena beletrie, která umožňuje citový rozvoj a poskytuje modely jednání, dále nabízeme i odbornou literaturu a encyklopedie.

V průběhu jednotlivých ročníků se žáci učí rozumět základním bibliografickým pojmům, schopnosti analyzovat vyhledaná sdělení, posuzovat jejich věrohodnost, vyhodnocovat jejich komunikační záměr. Rozvíjí tím tvořivost, své mravní hodnoty, estetické cítění a vztah k umění.

Školní knihovna se každoročně zúčastňuje celorepublikových akcí na podporu dětského čtenářství. V říjnu Týdne knihoven a na přelomu března a dubna Noci s Andersenem. Na obě akce si zveme zajímavé hosty, významné poděbradské osobnosti i příkladné bývalé žáky naší školy se vztahem k literatuře.

Školní knihovna poskytuje možnost výpujčky knih na dobu jednoho měsíce podle řádu informačního centra.

Provozní doba

Pondělí, úterý, čtvrtek: 12:00 - 16:00 hod.

Z provozních důvodů bude školní knihovna otevřena od 20. 3.  do 29. 6. 2018 v úterý od

12:00 - 16:00 hod.

ADAPTAČNÍ KURZ ŽÁKŮ 6. ROČNÍKŮ

Bližší informace včetně přihlášky naleznete zde.

DOPLŇKOVÉ VOLBY ČLENA ŠKOLSKÉ RADY ZA ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE

V souladu s § 167 Školského zákona vyhlašuje ředitel školy doplňkové volby člena školské rady za zákonné zástupce. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím přihlašovacího lístku odevzdaným v kanceláři školy do 29.8.2019. Přihláška ke stažení zde.

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI ASISTENTKY PEDAGOGA. Bližší informace na tel. č. 733 708 162

ÚŘEDNÍ HODINY V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN - pondělí od 8.00 hodin do 12.00 hodin. Jiné dny po telefonické dohodě na tel: 312 316 900.