Spolupráce školy s rodiči

Osvědčila se nám spolupráce s rodiči v rámci projektu Šikovné děti - klíčové aktivity Jedna rodina.

Jejím cílem bylo představit žákům lidská povolání v celé šíři - poukazovat na výhody a nevýhody jednotlivých typů povolání, na úspěchy i neúspěchy, na uznání a nadšení, ale také na nutnost vzdělávání a získávání dovedností a schopností. Dalším z cílů bylo ukázat dětem rozmanitost a druhy lidské práce, náročnost a zodpovědnost za provedenou práci a vést je k zamyšlení a touze poznávat. Už od prvních ročníků tak jsou děti nenásilným způsobem vedeny k efektivní volbě povolání. Aktivita se realizuje i nadále jako vystoupení - přednáška jednotlivých rodičů ve třídě vlastního dítěte, kteří žákům představí své povolání. V závěru setkání vždy probíhá beseda, kdy děti mohou klást dotazy.

V rámci této klíčové  aktivity vznikla databáze videozáznamů přednášek o povolání a exkurzí, která se stala součástí videotéky školy a je  využívána k výuce i po skončení projektu. S různými povoláními se prostřednictvím rodičů seznámilo do této doby cca 700 žáků od 1. do 9. třídy.

Oceňujeme rodiče, kteří se touto formou podíleli a podílejí na vzdělávání svých dětí a konstruktivně spolupracují se školou.

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

Více informací o předškoláčkovi zde. NÁHRADNÍ TERMÍNY: 1.4. odpadá z důvodu zápisu do 1. tříd, náhradní termín bude 25.3. od 15.00 do 16.00 hod.; 29.4. odpadá z důvodu ředitelského volna, náhradní termín bude 20.5. od 15.00 do 16.00 hod.

ŠKOLNÍ AKADEMIE PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST V ZÁKLADNÍ ŠKOLE T. G. MASARYKA PODĚBRADY

V pondělí 15. dubna v úterý 16. dubna uspořádají žáci pro přátele školy, rodiče a širokou veřejnost školní akademii. Vystoupení žáků v budově na Žižkově (1.A, 2.A, 3.B, 5.A v pondělí 15. dubna od 16,00 h., 1.B, 2.B, 3.A, 4.A 15. dubna od 17,30 h.). V budově ve Školní ulici v úterý 16. dubna od 16,00 h. v tělocvičně. Na setkání se těší všichni zaměstnanci školy.