Žákovský parlament

Žákovský parlament je skupina volených žáků. Od spolužáků ve třídách i učitelů sbírají informace o tom, co by mohli ve škole zlepšit. Na pravidelných schůzkách parlamentu řeší, jakým způsobem těmto nápadům vyjít vstříc. Spolužáky ve třídách pravidelně informují o své činnosti.

O co se snaží?

O zlepšení atmosféry ve škole – soutěže, hry, pravidelné tradiční akce

O rozvoj vzdělání žáků - např. pořádáme besedy se zajímavými lidmi

Podporujeme charitu

Co ještě děláme?

Podporujeme informovanost napříč školou

Zvyšujeme zájem žáků o školní společenství

Vedeme děti k odpovědnému přístupu ke svému životu i ke světu

Pomáháme jim nabývat dovednosti, které jim umožní podílet se smysluplně na životě společnosti

Dáváme jim možnost zažít, že mohou svět kolem sebe pozitivně proměňovat.

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.