Proč jsme byli v Praze

08.06.2017

Proč jsme byli v Praze

Už asi mnoho z vás ví, že třída 5. D ráda zpívá. A proto se 14 z nás vydalo dne 12. 4. 2017 do Prahy. Účastnili jsme se předávání cen za péči o válečné hroby. Cenu dostali obec, město, 5 lidí a 1 člověk in memoriam. Ta se skládala z medaile, pamětního listu a dárkového koše. Předávání bylo velmi pěkné a slavnostní. Tleskali jsme těm, kteří pomáhají udržet vzpomínku na lidi, kteří za nás statečně bojovali ve válkách a předávají tuto vzpomínku dalším generacím. Touto poslední myšlenkou zakončil moderátor svůj první proslov, představil nás a zároveň vyzval ke zpěvu.

Zpívali jsme 5 písní, 3 v první části a 2 v druhé. Byla to slavnostní akce, jak už jsem zmínila, a stáli jsme hned vedle moderátora, takže jsme byli jako myšky. Samozřejmě při zpěvu, to jsme zpívali z plných plic. Sklidili jsme velký potlesk a moc nás to bavilo.

Po vystoupení jsme dostali dárečky a mohli se občerstvit. Poté jsme si udělali společné foto a vraceli se autobusem zpět do školy.

Žákyně 5. D Emma Knotnerová

Páťáci na Krajském úřadu Středočeského kraje

Byli jsme poctěni možností zúčastnit se akce pořádané na Krajském úřadu Středočeského kraje. Byli zde oceňováni jednotlivci, města a obce za příkladnou péči o válečné hroby, pomníky, pamětní desky. Předány byly pamětní plakety Ministerstva obrany ČR a pamětní listy Středočeského kraje, které získalo šest Středočechů a dvě města – Bakov nad Jizerou a Dobrovice. Slavnostní akt se konal 12. dubna 2017 na Krajském úřadu Středočeského kraje. Ocenění předávali náměstek hejtmanky pro oblast financí Gabriel Kovács, předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Marcela Melková a zástupce Odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany Imrich Vetrák.

Ve Středočeském kraji je 3014 válečných hrobů, pomníků a pamětních desek. Kraj a ministerstvo ocenily v předchozích letech celkem šestadvacet jednotlivců, měst a obcí. Letos k nim přibylo dalších osm. Válečné hroby a pamětní místa jsou nedílnou součástí naší historie. Vážit bychom si měli všech, kteří se o ně starají. Na osudy padlých v různých válkách, která tato místa připomínají, by se nikdy nemělo zapomenout. I taková slova slyšeli naši páťáci na slavnostním aktu, který doplnili několika písněmi.

Zapsala Monika Szabóová

LYŽAŘSKÝ KURZ PRO 7. ROČNÍKY

1. kurz 27. 1. 2018 - 3. 2. 2018 Penzion Kamenice 2. kurz 3. 2. 2018 - 10. 2. 2018 Jičínská chata Více informací zde

Adventní čas v Základní škole T. G. Masaryka v Poděbradech

Vánoční trhy 27. 11. 14.30 - 16.30 h. ve Školní ul. 28. 11. 14.30 - 16.30 h. na Žižkově Rozsvícení vánočního stromu a vánoční pohoštění 27. 11. od 16.00 h. ve Školní ul. Vánoční vystoupení pěveckého sboru Sedmikráska a hudebně recitační program „Zimní čas“ 13. 12. v 17.00 h. v Divadle Na Kovárně Vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice v Divadle Na Kovárně a jeho hosté 14. 12. v 17.00 h. Na setkání s Vámi se těší žáci a zaměstnanci školy.

TŘÍDNÍ SETKÁNÍ

V rámci sdílení zkušeností si Vás dovolujeme pozvat na ukázku příkladu osvědčené praxe v naší škole - Třídní setkání na téma prevence kouření včetně kouření elektronických cigaret. Bližší informace ZDE