Proč jsme byli v Praze

08.06.2017

Proč jsme byli v Praze

Už asi mnoho z vás ví, že třída 5. D ráda zpívá. A proto se 14 z nás vydalo dne 12. 4. 2017 do Prahy. Účastnili jsme se předávání cen za péči o válečné hroby. Cenu dostali obec, město, 5 lidí a 1 člověk in memoriam. Ta se skládala z medaile, pamětního listu a dárkového koše. Předávání bylo velmi pěkné a slavnostní. Tleskali jsme těm, kteří pomáhají udržet vzpomínku na lidi, kteří za nás statečně bojovali ve válkách a předávají tuto vzpomínku dalším generacím. Touto poslední myšlenkou zakončil moderátor svůj první proslov, představil nás a zároveň vyzval ke zpěvu.

Zpívali jsme 5 písní, 3 v první části a 2 v druhé. Byla to slavnostní akce, jak už jsem zmínila, a stáli jsme hned vedle moderátora, takže jsme byli jako myšky. Samozřejmě při zpěvu, to jsme zpívali z plných plic. Sklidili jsme velký potlesk a moc nás to bavilo.

Po vystoupení jsme dostali dárečky a mohli se občerstvit. Poté jsme si udělali společné foto a vraceli se autobusem zpět do školy.

                                                                                        Žákyně 5. D Emma Knotnerová

 

Páťáci na Krajském úřadu Středočeského kraje

Byli jsme poctěni možností zúčastnit se akce pořádané na Krajském úřadu Středočeského kraje. Byli zde oceňováni jednotlivci, města a obce za příkladnou péči o válečné hroby, pomníky, pamětní desky. Předány byly pamětní plakety Ministerstva obrany ČR a pamětní listy Středočeského kraje, které získalo šest Středočechů a dvě města – Bakov nad Jizerou a Dobrovice. Slavnostní akt se konal 12. dubna 2017 na Krajském úřadu Středočeského kraje. Ocenění předávali náměstek hejtmanky pro oblast financí Gabriel Kovács, předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Marcela Melková a zástupce Odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany Imrich Vetrák.

Ve Středočeském kraji je 3014 válečných hrobů, pomníků a pamětních desek. Kraj a ministerstvo ocenily v předchozích letech celkem šestadvacet jednotlivců, měst a obcí. Letos k nim přibylo dalších osm. Válečné hroby a pamětní místa jsou nedílnou součástí naší historie. Vážit bychom si měli všech, kteří se o ně starají. Na osudy padlých v různých válkách, která tato místa připomínají, by se nikdy nemělo zapomenout. I taková slova slyšeli naši páťáci na slavnostním aktu, který doplnili několika písněmi.

                                                                                              Zapsala Monika Szabóová

 

ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD

V úterý 3. dubna a ve středu 4. dubna 2018 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd. Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 do 17,00 hodin.

ZÁPISOVÉ LÍSTKY

Informace pro rodiče žáků 9. ročníků a 5. ročníků (těch, kteří podávali přihlášku na gymnázia) Zápisové lístky jsou připraveny k vyzvednutí v kanceláři školy, 1. patro č. 14, v týdnu od 12. března 2018 proti podpisu zákonného zástupce.

ZÁJEZD DO ŠPANĚLSKA PRO ŽÁKY 8. A 9. ROČNÍKŮ

* 25. 5. 2018 - 3. 6. 2018 * cena 7.490,- Kč * doprava LUX BUS * plná penze * hotel Royal Beach **** (pobřeží Costa Brava, letovisko Lloret de Mar)