Závod ve střelbě ze vzduchovky

08.06.2017

Již třetího ročníku střeleckého klání pořádaného jako vzpomínku na Regiho Schamse jsme se zúčastnili v počtu dvou týmů, tedy deseti žáků. Sedmáci poměřili svou přesnou mušku se školáky z Milovic a Čachovic. Čekaly na ně tři druhy terčů. Dovednost střelby ze vzduchovky vleže není běžně při studiu na naší škole rozvíjena, proto jsme se na pravidla sportovní střelby zaměřili na tréninku s panem Smíškem, který naše sedmáky náležitě poučil a při tréninku  dbal na to, aby všechny dobře míněné rady sedmáci využili v praxi. Příprava se vyplatila.

Z pěti týmů naše dva obsadily 1. a 3. místo. V jednotlivcích poděbraďáci na bednu vítězů nikoho jiného nepustili. Odměnou pro vítěze nebyl jen pohár, diplomy a medaile, ale též mnoho dalších cen včetně vstupenky na Aviatickou pouť do Pardubic.

Závod se koná vždy na střelnici ve Dvorech u Nymburka, kde na nás čeká za každého počasí příjemné zázemí díky panu Davídkovi. Organizačně má vše pod kontrolou Letecký klub generála Karla Mrázka.

V příštím roce se sedmáci zas mohou těšit na pěkný závod.

Zapsala: Monika Szabóová

LYŽAŘSKÝ KURZ PRO 7. ROČNÍKY

1. kurz 27. 1. 2018 - 3. 2. 2018 Penzion Kamenice 2. kurz 3. 2. 2018 - 10. 2. 2018 Jičínská chata Více informací zde

Adventní čas v Základní škole T. G. Masaryka v Poděbradech

Vánoční trhy 27. 11. 14.30 - 16.30 h. ve Školní ul. 28. 11. 14.30 - 16.30 h. na Žižkově Rozsvícení vánočního stromu a vánoční pohoštění 27. 11. od 16.00 h. ve Školní ul. Vánoční vystoupení pěveckého sboru Sedmikráska a hudebně recitační program „Zimní čas“ 13. 12. v 17.00 h. v Divadle Na Kovárně Vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice v Divadle Na Kovárně a jeho hosté 14. 12. v 17.00 h. Na setkání s Vámi se těší žáci a zaměstnanci školy.

TŘÍDNÍ SETKÁNÍ

V rámci sdílení zkušeností si Vás dovolujeme pozvat na ukázku příkladu osvědčené praxe v naší škole - Třídní setkání na téma prevence kouření včetně kouření elektronických cigaret. Bližší informace ZDE