Závod ve střelbě ze vzduchovky

08.06.2017

Již třetího ročníku střeleckého klání pořádaného jako vzpomínku na Regiho Schamse jsme se zúčastnili v počtu dvou týmů, tedy deseti žáků. Sedmáci poměřili svou přesnou mušku se školáky z Milovic a Čachovic. Čekaly na ně tři druhy terčů. Dovednost střelby ze vzduchovky vleže není běžně při studiu na naší škole rozvíjena, proto jsme se na pravidla sportovní střelby zaměřili na tréninku s panem Smíškem, který naše sedmáky náležitě poučil a při tréninku  dbal na to, aby všechny dobře míněné rady sedmáci využili v praxi. Příprava se vyplatila.

Z pěti týmů naše dva obsadily 1. a 3. místo. V jednotlivcích poděbraďáci na bednu vítězů nikoho jiného nepustili. Odměnou pro vítěze nebyl jen pohár, diplomy a medaile, ale též mnoho dalších cen včetně vstupenky na Aviatickou pouť do Pardubic.

Závod se koná vždy na střelnici ve Dvorech u Nymburka, kde na nás čeká za každého počasí příjemné zázemí díky panu Davídkovi. Organizačně má vše pod kontrolou Letecký klub generála Karla Mrázka.

V příštím roce se sedmáci zas mohou těšit na pěkný závod.

Zapsala: Monika Szabóová

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU SE SNÍDANÍ S NOVOU

Podrobné informace naleznete zde...

MEZINÁRODNÍ DEN KUCHAŘŮ NA TVÉ ŠKOLE

20. 10. 2017, ZŠ TGM Poděbrady, 9 - 16 hodin. Cool přednášky místo učení, vaření s profíky, ochutnávka dobrot, soutěže a zábavné hry! Vezmi odpoledne s sebou tátu, mámu nebo prarodiče. Bavit se budeme všichni!

PŘEDŠKOLÁČEK

Kroužek je určen pro budoucí prvňáčky, kteří se hravou formou seznámí s prostředím školy i s budoucími spolužáky. Setkání se budou konat 1x měsíčně vždy první pondělí v měsíci od 15 do 16 hodin, stejně v obou budovách školy. Těšíme se na vás 6. listopadu a 4. prosince 2017, 8. ledna, 5. února, 5. března, 9. dubna, 7. května a 4. června 2018.