Závod ve střelbě ze vzduchovky

08.06.2017

Již třetího ročníku střeleckého klání pořádaného jako vzpomínku na Regiho Schamse jsme se zúčastnili v počtu dvou týmů, tedy deseti žáků. Sedmáci poměřili svou přesnou mušku se školáky z Milovic a Čachovic. Čekaly na ně tři druhy terčů. Dovednost střelby ze vzduchovky vleže není běžně při studiu na naší škole rozvíjena, proto jsme se na pravidla sportovní střelby zaměřili na tréninku s panem Smíškem, který naše sedmáky náležitě poučil a při tréninku  dbal na to, aby všechny dobře míněné rady sedmáci využili v praxi. Příprava se vyplatila.

Z pěti týmů naše dva obsadily 1. a 3. místo. V jednotlivcích poděbraďáci na bednu vítězů nikoho jiného nepustili. Odměnou pro vítěze nebyl jen pohár, diplomy a medaile, ale též mnoho dalších cen včetně vstupenky na Aviatickou pouť do Pardubic.

Závod se koná vždy na střelnici ve Dvorech u Nymburka, kde na nás čeká za každého počasí příjemné zázemí díky panu Davídkovi. Organizačně má vše pod kontrolou Letecký klub generála Karla Mrázka.

V příštím roce se sedmáci zas mohou těšit na pěkný závod.

Zapsala: Monika Szabóová

UPOZORNĚNÍ POLICIE ČR

na zvýšený výskyt trestné činnosti - vykrádání osobních automobilů před budovami základních a mateřských škol. Nenechávejte si v interiéru vozidla žádné osobní věci (kabelky, peněženky, mobilní telefony, ...). Celé jednání pachatelů je velmi rychlé - pár desítek sekund.

POPTÁVÁME PRACOVNÍ POZICI SPECIÁLNÍHO PEDAGOGA

pro výuku předmětu speciálně pedagogické péče. S úvazkem ve výši 1 hodina týdně a nástupem od 1. 6. 2018.

ZÁJEZD DO ŠPANĚLSKA PRO ŽÁKY 8. A 9. ROČNÍKŮ

* 25. 5. 2018 - 3. 6. 2018 * cena 7.490,- Kč * doprava LUX BUS * plná penze * hotel Royal Beach **** (pobřeží Costa Brava, letovisko Lloret de Mar)