Závod ve střelbě ze vzduchovky

08.06.2017

Již třetího ročníku střeleckého klání pořádaného jako vzpomínku na Regiho Schamse jsme se zúčastnili v počtu dvou týmů, tedy deseti žáků. Sedmáci poměřili svou přesnou mušku se školáky z Milovic a Čachovic. Čekaly na ně tři druhy terčů. Dovednost střelby ze vzduchovky vleže není běžně při studiu na naší škole rozvíjena, proto jsme se na pravidla sportovní střelby zaměřili na tréninku s panem Smíškem, který naše sedmáky náležitě poučil a při tréninku  dbal na to, aby všechny dobře míněné rady sedmáci využili v praxi. Příprava se vyplatila.

Z pěti týmů naše dva obsadily 1. a 3. místo. V jednotlivcích poděbraďáci na bednu vítězů nikoho jiného nepustili. Odměnou pro vítěze nebyl jen pohár, diplomy a medaile, ale též mnoho dalších cen včetně vstupenky na Aviatickou pouť do Pardubic.

Závod se koná vždy na střelnici ve Dvorech u Nymburka, kde na nás čeká za každého počasí příjemné zázemí díky panu Davídkovi. Organizačně má vše pod kontrolou Letecký klub generála Karla Mrázka.

V příštím roce se sedmáci zas mohou těšit na pěkný závod.

Zapsala: Monika Szabóová

PLÁN NA PRVNÍ DNY ŠKOLNÍ DOCHÁZKY PRO PRVŇÁČKY

Podrobné informace naleznete zde...

Ohlédnutí za oslavami 80. výročí školy