Oblíbený jídelníček prvního prezidenta

04.10.2018

O našem prvním prezidentovi TGM je známo, že byl skromným strávníkem. Byl toho názoru, že člověk má o jídle přemýšlet a nechat žaludek odpočívat.

Jaké pokrmy měl v oblibě? V týdnu oslav 100. let výročí ČR /22. – 26. 10. 2018/ budou mít všichni strávníci možnost ochutnat v naší jídelně taková jídla. Nečekejte však žádné speciality! Jídelníček je sestaven z běžných českých jídel. Mezi jeho nejoblíbenější pokrmy patřily škubánky, makovec, bramborová polévka, topinky s česnekem a zelenina. Na prvním místě ale stály švestkové knedlíky s mákem. Nepohrdnul ani haluškami a houbovou omáčkou.
Tak si nezapomeňte včas objednat a nechte si chutnat!

Ve spolupráci se školní jídelnou Šmí

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.