Výjezd 8. ročníků k volbě povolání

16.05.2018

V týdnu od 23. do 27. 5. se uskutečnil výjezd všech osmých ročníků do Doks, během kterého žáci absolvovali exkurze zaměřené na volbu povolání. V letošním roce navštívili Pivovar Nymburk, ŠKODA AUTO a.s. Střední odborné učiliště strojírenské. Hlavním cílem akce bylo přiblížit žákům možnosti výběru následného vzdělávání, systém studia v ČR a požadavky na vzdělání u jednotlivých profesí. Dále žáci prostřednictvím různých technik zjišťovali své osobnostní charakteristiky, studijní předpoklady a schopnosti.

R. Martínková

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020 a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 13. 3. 2019

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna 2019 a v úterý 2. dubna 2019 proběhne ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13,00 hodin do 17,00 hodin. Těšíme se na shledání.

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ PRVNÍHO POLOLETÍ VE ČTVRTEK 31. LEDNA 2019

Našim prvňáčkům jsme při příležitosti vydání prvního vysvědčení připravili slavnostní oběd s paní ředitelkou. Žáci 1. stupně Učíme se navzájem – žáci si vyzkouší roli paní učitelky. Opravdová škola hrou - tradiční i méně známé deskové hry. Poznáváme nové i skoro zapomenuté hry. Žáci 2. stupně Společenská lekce vhodného chování. Žáci se naučí tanec 30. let. Swing nepatří do starého železa, ale stále žije.